Pasowanie uczniów klasy I na czytelnika

Wdrażanie do czytania oraz propagowanie czytelnictwa to obecnie jedno z najważniejszych zadań współczesnej szkoły. Biblioteka szkolna ma zatem w każdej placówce wielką rolę do spełnienia.
Mając to na uwadze w dniu 16.03.2017r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej. Uroczystość została przygotowana przez Panią Bibliotekarkę Marię Pater przy dużym udziale wychowawczyni klasy I. Oprawę artystyczną przygotowali uczniowie klasy III, prezentując piękny program artystyczny, którego tematem była „książka”. Oprawą plastyczną zajęły się pani A. Turska oraz pani E. Zieleń, przygotowując szereg elementów wykorzystanych w ślubowaniu.
Po uroczystym pasowaniu nowi czytelnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Mamy nadzieję, że  mali czytelnicy często będą odwiedzali bibliotekę, a książka będzie im towarzyszyć przez całe życie.