Dnia 21.05.2019 r. nasze przedszkole odwiedził teatrzyk kukiełkowy z Nowego Sącza, który zaprezentował dzieciom interesujące i pouczające przedstawienie pt. ,,Maciuś Strażak''. Przybył do nas odważny Maciuś, który bardzo chciał zostać strażakiem, kaczka, piesek, kotek oraz kogucik. Głównym, a zarazem najważniejszym przesłaniem spektaklu było uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw wynikających z nieostrożnego używania ognia. Przedszkolaki miały również okazję utrwalić sobie numery telefonów alarmowych. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami.

Na ten dzień, czyli 26.03.2019 z niecierpliwością czekały wszystkie dzieci z naszego Przedszkola. Odwiedził nas bowiem cyrk „SZOK” prezentując wspaniały show. Przedszkolaki z zainteresowaniem oraz uśmiechem na twarzy oglądały pokaz cyrkowców.
Dzieci aktywnie brały udział w widowisku uczestnicząc w zabawach, np. podczas pokazu iluzji, gdzie przedmioty znikały i nagle pojawiały się w zaskakujących miejscach. Miały okazję spotkać się z wesołym Klownem, który z wielką wprawą rozśmieszał wszystkich na widowni. Dzieci zobaczyły także pokaz żonglerki (piłeczkami i maczugami), ekwilibrystyki (akrobacje równoważne na wałku) oraz pokaz jazdy na monocyklu. Największe wrażenie na dzieciach zrobił jednak pokaz z wężem, którego niektórzy mogli dotknąć. Cyrkowcy zmieniali stroje więc na scenie nie zabrakło barwnych kostiumów, które przyciągały uwagę. Wszyscy bawili się doskonale, a artyści za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Nadchodzi wiosna więc coraz częściej będziemy wychodzić na spacery, wycieczki rowerowe czy też bawić się na wolnym powietrzu. Z tej przyczyny 26 lutego skromne progi naszego Przedszkola odwiedził Pan Policjant, starszy aspirant Jarosław Zięcina. Dzieci z całego naszego Przedszkola z uwagą wysłuchały bardzo ważnych informacji na temat bezpiecznego poruszania sie po drogach, zachowania wobec obcych a także tego co my, Przedszkolacy możemy zrobić i jak pomóc w sytuacjach kryzysowych. Jak się okazuje możemy zrobić bardzo wiele! I my już o tym wiemy. Pan Policjant zaprezentował nam również sprzęt, którego używa podczas wykonywania swoich obowiązków. Widzieliśmy kajdanki, przenośną radiostację, pałkę a nawet pistolet. Każdy z naszych podopiecznych zapamięta tę wizytę na długo a utrwalając przekazane informacje będzie rozsądnym i świadomym uczestnikiem ogólnie pojętego życia społecznego natomiast Policjant będzie przyjacielem do którego zawsze można zwrócić się o pomoc.

Tymi słowami dzieci powitały w przedszkolu długo oczekiwanego gościa – Św. Mikołaja.
6 grudnia to dla wszystkich dzieci  wyjątkowy dzień, na który czekają z niecierpliwością i starannie się do niego przygotowują . Od rana dzieci wyglądały swojego gościa, a gdy go tylko zobaczyły przez okno uśmiechom i piskom radości nie było końca. Mikołaj przybył do naszego przedszkola prawie w samo południe. Po wysłuchaniu krótkiego występu artystycznego  zaczął rozdawać  dzieciom  prezenty, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Dzieci nie mogły się doczekać kiedy w końcu otworzą  swoją paczkę i  pobawią się nową zabawką.  Niestety Mikołaj nie mógł z nami zostać dłużej, ale obiecał, że za rok wróci do nas znowu…

Każde dziecko uwielbia się bawić, a jeśli ma do zabawy własnoręcznie wykonaną zabawkę to jest to jeszcze większa frajda. Dlatego też 14 listopada w naszym przedszkolu  odbyły się warsztaty szycia zabawnych poduszek. Dzieci na wstępie dowiedziały się na czym polega praca krawcowej oraz zobaczyły jak wygląda maszyna do szycia i na jakiej zasadzie działa. Następnie wzięły się do pracy. Ich zadaniem było przygotowanie elementów na swoja poduszkę, wypchanie jej i ułożenie na niej zabawnych min z przygotowanych wcześniej materiałów. Dzieciom te zajęcia sprawiły dużo radości. Były bardzo dumne z tego, że same stworzyły sobie Przytulankę.

Jak co roku Dzieci w naszym Przedszkolu obchodziły Andrzejki. 28 listopada rozpoczęliśmy od kilku informacji nt co to za zwyczaj i skąd się wziął. A potem to już sama zabawa! Przepiękne stroje, wróżby, tańce oraz oczywiście coś pysznego od Rodziców. Co to był za dzień!

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej ludzi zapomina o tradycjach związanych z naszym regionem my pielęgnujemy ją u naszych przedszkolaków. Dlatego też 30 października gościliśmy w przedszkolu oraz szkole członków kapeli  ludowej „Pogórzanie” oraz  przedstawicieli zespołów  tanecznych  „Mali  Jastrzębianie” i „Młodzi Jastrzębianie” z Jastrzębi. W ramach tzw. kurendy dzieci poznały historię zespołów, tradycje związane z naszą okolicą. Przedszkolaki  mogły pobawić się przez chwilę zabawkami „naszych babć”, miały możliwość wspólnego zaśpiewania z kapelą kilku piosenek ludowych.  Duże ożywienie wśród wszystkich zebranych wzbudziła nauka tańca ludowego oraz krótki quiz „Co oznacza to słowo” – wbrew  pozorom nie było łatwo odgadnąć znaczenie słów wypowiadanych gwarom. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom, dzieci będą w przyszłości pamiętać o swojej „Malej Ojczyźnie”.