Przedszkolaki odwiedzają Państwową Straż Pożarną

firemanW dniu 11.04.17 r. Przedszkolaki z Naszego Przedszkola wraz z Rodzicami odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Nowym Sączu w celu realizacji programu „Bezpieczny dom – Ognik”. Założeniem programu jest skuteczne i aktywne propagowanie bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia pożarem. W pierwszej kolejności dzieci zostały zapoznane z informacjami teoretycznymi, a następnie  przeszły do zajęć praktycznych. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda praca strażaka oraz z jakimi zadaniami musi się on mierzyć.

W specjalnie zaprojektowanej sali dzieci uczestniczyły w symulacji pożaru w pomieszczeniach domowych, a ponadto mogły ugasić pożar prawdziwą gaśnicą. Podczas zajęć praktycznych Przedszkolaki wzywały pomoc łącząc się z dyspozytorem Straży Pożarnej oraz uczyły się ewakuacji z zadymionego pomieszczenia. Chętni uczestnicy spotkania mogli przymierzyć strój Strażaka oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Na koniec Dzieci zobaczyły wozy strażackie z bliska oraz mogły usiąść za kierownicą jednego z nich. Po części edukacyjnej wycieczki nadszedł czas na rozrywkę, a mianowicie na pobyt w Bajkolandzie. Przedszkolaki spędziły 2 godziny w sali zabaw, gdzie mieli do dyspozycji liczne zabawki i atrakcje. Mamy nadzieję, iż ta wycieczka przyniosła nie tylko wiele emocji i wrażeń, ale również dostarczyła dzieciom jak największej ilości wiedzy i informacji na temat dbania o swoje bezpieczeństwo.