Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości. Przedszkolaki miały okazję poznać swoje najbliższe losy kręcąc zaczarowaną butelką oraz losując kartoniki z symbolicznymi rysunkami, a także pozwoliły, aby „los” wybrał Króla i Królową balu ustawiając swoje buty w kierunku progu drzwi sali. Zabawa Andrzejkowa to nie tylko wróżby, ale również wspaniała zabawa i taniec, tak więc Dzieci bawiły się i tańczyły z balonami w rytm znanych melodii.

Rodziców, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie Zabawy Andrzejkowej. Czy wszystkie wróżby się spełnią? Czas pokaże, pewne jest jednak to, że przyniosły Przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wspaniałej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

W dniu 24.11.2016 r. w naszym Przedszkolu zapanowała atmosfera magii i czarów. Dzieci w kolorowych przebraniach wróżyły co czeka ich w przyszłości oraz zapewniały sobie spełnienie wszystkich marzeń wrzucając pieniążek do wody. Przedszkolaki miały okazję poznać symbolikę kolorów, a także pozwoliły, aby „los” wybrał Króla i Królową balu ustawiając swoje buty w kierunku progu drzwi sali. Jak wiemy, wieczór Św. Andrzeja dostarczał ludziom okazji do poznania tajemnic swojej przyszłości tak więc dla Przedszkolaków była to okazja do pobudzenia swojej wyobraźni oraz kultywowania Naszej tradycji. Zabawa Andrzejkowa to nie tylko wróżby, ale również wspaniała zabawa i taniec, tak więc Dzieci bawiły się i tańczyły z balonami w rytm znanych melodii. Po wyczerpujących atrakcjach na Przedszkolaki czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie Zabawy Andrzejkowej.

faaaamily

statut