Spotkanie z Panem Policjantem

Dnia 24.11.2016r przybył do naszego Przedszkola Pan Policjant z Posterunku Powiatowej Policji w Ciężkowicach. Tego dnia dzieci z obydwu grup wiekowych zgromadziły się w sali, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i zarazem niebezpieczna jest praca policjanta. Pan policjant mówił, na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Pan policjant ostrzegał też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu, a także o tym, że nie wolno wsiadać do obcego samochodu.

Funkcjonariusz policji utrwalił z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, omówił jak należy zachować się, gdy przechodzimy przez pasy. Wspomniał również o noszeniu odblasków. Przedszkolaki miały także okazję utrwalić numery alarmowe. Zajęcia przebiegły w miłej, pełnej emocji atmosferze. Przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania oraz opowiadały o swoich doświadczeniach. Na zakończenie dzieciaki obiecały stosować się do wskazówek i przepisów podanych przez pana policjanta. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie o zasadach bezpieczeństwa, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

Dziękujemy serdecznie Panu policjantowi, że znalazł czas na spotkanie z naszymi dzieciakami.