slon gromada

Wizyta w Muzeum Przyrodniczym

W piątek dnia 9 czerwca dzieci z Przedszkola Niepublicznego w Pławnej wraz z nauczycielkami udały się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach. Celem wycieczki jest chęć rozwijania zainteresowań przyrodniczych, pogłębianie wiadomości przyrodniczych dotyczących życia  zwierząt leśnych, ptaków i ssaków.

Przedszkolaki na początku  wysłuchały ciekawostek dotyczących życia i uwarunkowań żywieniowych zwierząt występujących w lasach w naszych okolicach prezentowanych przez pana przewodnika. Dzieciaki podziwiały gromadzone w muzeum eksponaty np. niedźwiedzia brunatnego, żubra, łosia, rysia, żbika, jelenia itp. Ciekawość wśród dzieci rozbudziła interaktywna podłoga, pod którą odtworzone zostały fragmenty siedlisk i wybrane zbiorowiska roślinne. Na koniec dzieci udały się w podróż łodzią – batyskafem po dnie rzeki Białej, poznając występujące ryby i dno rzeki oraz naturalne zapory. Wycieczka ta była dla dzieci bardzo ciekawą lekcją przyrodniczą i mocnym przeżyciem.


 

szukaj na stronie

faaaamily


 

statutSTATUT PRZEDSZKOLA

kadraKADRA PEDAGOGICZNA

visitorsNASI GOŚCIE

starSTARSZAKI

wycieczkiWYCIECZKI

kids 111MALUCHY

imprIMREZY W PRZEDSZKOLU

flowerUROCZYSTOŚCI