WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…) Miś choć mały, choć nieśmiały, wielkie serce w sobie ma. Pocieszyciel doskonały. Każdy misia swego ma!” Tego dnia każde Dziecko przyszło do Przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, różowe itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Zabawa z misiem trwała cały dzień  - wspólne tańce i śpiew z ulubionym pluszakiem przyniosły Dzieciom wiele radości. Przybliżyliśmy dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich. Przedszkolaki wykonały „misiowe” prace plastyczne oraz otrzymały Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia. Zabawa w pluszowej krainie wszystkim sprawiła ogromną radość. Na pewno powtórzymy ją w przyszłym roku.


 

Czytaj więcej...W dniu 16 maja  dzieci z grupy 5 i 6 - latków  odwiedziły  panią bibliotekarz - Marię Pater, która przybliżyła przedszkolakom zawód bibliotekarza oraz sposoby korzystania z wypożyczalni książek. Opowiedziała dzieciom dlaczego i w jaki sposób należy dbać o książki.


Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie zaczynają się również przedświąteczne przygotowania. Czytaj więcej...

Z tej okazji Nasze Przedszkolaki wraz z Rodzicami oraz z uczniami i Rodzicami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pławnej przygotowali Kiermasz Wielkanocny, na którym można było zakupić ozdoby, kartki oraz pyszne Wielkanocne wypieki. Na specjalnie przygotowanym stoisku znalazły się różnego rodzaju stroiki, ozdoby, króliki z siana oraz domowe babeczki i babki, które zostały przygotowane przez Przedszkolaków.