Piękny Jubileusz

50„Niech ten Jubileusz Milowym będzie kamieniem,
Czekamy następnych z wielkim w sercu wzruszeniem”

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, pełen miłości, radości i życzliwości.
W dniu 22.12.2016 r. Uczniowie Niepublicznych Placówek w  Pławnej łamiąc się opłatkiem i kolędując wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój.

Ten tradycyjny zwyczaj  zbiegł się z bardzo ważnym – dla naszej społeczności szkolnej Jubileuszem – Jubileuszem 50-lecia pracy pedagogicznej Dyrektora Naszych Placówek Stanisława  Patera.
Na tą niezwykłą i  niecodzienną uroczystość przybyli specjalni goście: małżonka Jubilata - Maria Pater, Burmistrz Gminy i Miasta Ciężkowice - Pan Zbigniew Jurkiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach  - Zdzisław Szczerba, wieloletni przyjaciel szkoły - Jan Baniak, Radny Wsi Pławna - Józef Popiela, Sołtys Wsi Pławna - Mieczysław Tabiś, Przewodniczący Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pławna - Kazimierz Kantor, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich – Barbara Handzel, Grono Pedagogiczne
i Pracownicy Niepublicznych Placówek w Pławnej, mieszkańcy, uczniowie, absolwenci naszej szkoły.

Mury naszej szkoły przepełnił radosny śpiew dziecięcych głosów, które wzruszyły niejedno serce. Alleluja, Janicek, to tylko niektóre piosenki wykonane przez naszych chórzystów. Szkolni wirtuozi wykonali koncert, a inni uczniowie wyrecytowali wiersze, które, zostały napisane na tę okazję. Uczniowie swoim śpiewem, recytacją, muzyką chcieli podziękować za lata pracy i wielki wysiłek pana Dyrektora, dzięki któremu mogą poszczycić się własną, piękną szkołą.
Zorganizowana akademia była szczególną okazją do złożenia serdecznych podziękowań, wyrazem szacunku i uznania całej społeczności szkolnej oraz mieszkańców wsi Pławna za budowanie wizerunku szkoły, którą cechuję pasja i pedagogiczny profesjonalizm, które przekładają się na kształtowanie charakterów młodych ludzi, a tym samym przygotowując ich do godnego i umiejętnego życia we współczesnym świecie.

Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu i codziennemu trudowi Szanownego Jubilata Szkoła jest bardzo dobrą placówką, a jej absolwenci wyrastają na wartościowych ludzi, zdobywających wiedzę i nowe umiejętności niezbędne do dalszego rozwoju.
Poszczególne delegacje składali Jubilatowi różne życzenia. My jako członkowie społeczności szkolnej z okazji wspaniałego jubileuszu w imieniu nauczycieli i pracowników Niepublicznych Placówek Oświatowych w Pławnej składamy Panu Dyrektorowi gratulacje i serdeczne życzenia: wielu kolejnych lat pełnych sukcesów na polu zawodowym, twórczych pomysłów w realizacji celów dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych oraz zadowolenia z pracy.

01

Życzymy wytrwałości w budowaniu Szkoły otwartej na marzenia, na potrzeby dzieci i młodzieży, Szkoły opartej na poszanowaniu indywidualności każdego młodego człowieka. Niechaj kolejne lata staną się pasmem sukcesów, a nasi  uczniowie będą pełni nieustającego entuzjazmu  i twórczego zapału, który   pozwoli im czerpać z życia to, co najlepsze, by szkolne lata  wspominali z sympatią i wzruszeniem.

Dziękujemy za nieustającą troskę o szkołę,  właściwe kształtowanie dzieci i młodzieży.
Na dalszą pracę zawodową, życzymy Panu Dyrektorowi powodzenia, wsparcia wielu ludzi, uznania  rodziców oraz przychylności ze strony władz oświatowych i samorządowych.