Szkolna akcja „Wolni od brania – zdolni do działania” i Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej

W naszym Gimnazjum w miesiącach jesiennych odbywa się profilaktyczna akcja pod hasłem „Wolni od brania – zdolni do działania”, która koordynowana jest przez panią Lidię Wantuch. W ramach tej inicjatywy odbyło się kilka wydarzeń, które promowały wiedzę na temat zdrowego stylu życia, zgubnego skutków nałogów oraz uzależnień od  Internetu.

Dnia 29.09.2016 r. dla uczniów przeprowadzono pogadankę z informacjami dotyczącymi szeroko pojętego zdrowia i uzależnień, następnie gimnazjaliści wykorzystując specjalnie wykonane hasła, w marszu przez miejscowość Pławna manifestowali następstwa używania używek /alkohol, narkotyki, papierosy/, a także poprzez rysunki na tablicach informacyjnych ukazywali zgubne skutki nałogów. Na koniec szeroko zakrojonej akcji, po lekcjach odbył się Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Sport przeciw nałogom” przeprowadzony przez nauczycieli: Magdalenę i Wojciecha Paterów.

Wyniki spotkań:

• kl. I – kl. III (1:16)
  • kl. II – kl. III (3:9)
  • kl. I – kl. II (5:5)

Turniej piłki nożnej wygrała kl. III. Królem strzelców został Daniel Gwóźdź zdobywając 8 bramek. Skład zwycięskiej drużyny: (Daniel Gwóźdź, Bartosz Drogoś, Sebastian Rojek, Filip Kiełbasa, Maksymilian Maciaszek, Łukasz Synowiec). Po zaciętej rywalizacji i rzutach karnych II miejsce zajęła kl. II.
Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy !!!
Szczególne podziękowania kierowane są do uczennicy kl. III gimnazjum Beaty Zając za doskonałe wykonanie plakatu, który dotyczył promocji wszystkich opisanych inicjatyw.