Gimnazjum w Krakowie Muzealne zajęcia edukacyjne na Wawelu
Muzealne zajęcia warsztatowe na Wawelu
  • Jak żyli królowie?
  • Jak wyglądała królewska sypialnia?...
Czytaj więcej...
Wycieczka do Szczepanowa, Wierzchosławic i Porąbki Uszewskiej Wycieczka do Szczepanowa, Wierzchosławic i Porąbki Uszewskiej

Dnia 15 Czerwca uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję pojechać na wycieczkę do...

Czytaj więcej...
Wycieczka gimnazjalistów do Tarnowa Wycieczka gimnazjalistów do Tarnowa


Dnia 13.06.2017r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Tarnowa. Głównym celem wyjazdu było...

Czytaj więcej...
BUDAPESZT- PERŁA NAD DUNAJEM BUDAPESZT- PERŁA NAD DUNAJEM
Wycieczka Żarnowiec- Bóbrka- Solina Wycieczka Żarnowiec- Bóbrka- Solina

Dnia 11 maja uczniowie naszego gimnazjum oraz kilkoro uczniów ze szkoły podstawowej wraz z opiekunami i...

Czytaj więcej...

„Festiwal Państw”


11 maja 2017 r. w Gimnazjum w Ciężkowicach odbył się ostatni etap Międzygminnego Konkursu „Let’s go… z językami dookoła świata”. Gimnazjum w Pławnej zgodnie z zasadami konkursu wystawiło jedną 3 osobową drużynę, przygotowało stoisko promujące wylosowane dla Pławnej państwo i zaprezentowało jego kulturę i obyczajowość w 10-minutowym wystąpieniu słowno-muzycznym.

 

A wylosowanym państwem było Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.  Szkołę  reprezentowali uczniowie: Beata Zając, Kinga Włudyka, Łukasz Gwóźdź i Patryk Schabowski, którzy za swój występ otrzymali II miejsce wśród 10 szkół konkurujących. Oprócz prezentacji wylosowanego państwa uczniowie NG wzięli jeszcze udział w 3 osobnych kategoriach. Wirtualny spacer po Londynie opracował Bartosz Drogoś.

Pracę plastyczną o tematyce zachęcającej do nauki języków obcych przygotowała Beata Zając. W konkursie wiedzo o 10 państwach wzięły udział: Beata Zając i Kinga Włudyka.  Zapraszam do obejrzenia całego występu naszych uczniów i obejrzenia zdjęć ze stoiska promującego Wielką Brytanię. W przygotowaniu stoiska pomagali uczniowie z klas gimnazjalnych, przyjaciele szkoły. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i gratuluję występu.


 

01

tablica

table

02

plecak

bus

kadra 2

scratch