Wycieczka do Muszyny i Krynicy

Dnia 1 października b.r. klasy IV-VI i I –III gimnazjum wybrały się autokarem na wycieczkę szkolną do Muszyny i Krynicy pod opieką naszych wychowawców, a także wspaniałych rodziców,  którzy zawsze towarzyszą nam w czasie wycieczek. Celem naszej wyprawy było zwiedzenie przepięknego, największego i najnowszego w Małopolsce Ogrodu Biblijnego, a także Ogrodów sensorycznych.

Zbiórka odbyła się o 7.45 przed naszą szkołą. Po sprawdzeniu listy obecności i załatwieniu wszystkich spraw organizacyjnych, odjechaliśmy spod budynku naszej szkoły, nie mogąc doczekać się zobaczenia tych urokliwych miejsc. Po dwóch godzinach podróży byliśmy na miejscu, zanim jednak dojechaliśmy Pani Beata Brońska-organizator wycieczki zabrała nas w miejsce zwane Mofetami. Tam mogliśmy usłyszeć „jak oddycha ziemia”, tzn.  zobaczyć jak z przestrzeni skalnej wydobywa się charakterystyczny bulgot dwutlenku węgla.  Po zaparkowaniu autokaru skierowaliśmy się ku Ogrodom sensorycznym, gdzie podziwialiśmy  pięć ogrodów zmysłów.

Każdy inny, każdy inaczej oddziaływał na nasze zmysły pozawzrokowe. Z parku, a szczególnie ze specjalnej 11,5 metrowej platformy widokowej podziwialiśmy widok na rzekę i panoramę miasteczka z Beskidem Sądeckim w tle.  Kolejno udaliśmy się do Ogrodu Biblijnego, gdzie czekał już na nas przewodnik, więc od razu skierowaliśmy się do wejścia. Po wysłuchaniu wybranych fragmentów  opowieści biblijnych, mogliśmy sami obejrzeć obiekty znajdujące się w ogrodzie .Można śmiało powiedzieć ,że była to „uczta duchowa” ,którą wspólnie przeżyliśmy.  Wszyscy uczniowie byli pod wrażeniem rozmiaru projektu i samej precyzji jego wykonania.  Po ponad kilkugodzinnym pobycie w muszyńskich ogrodach udaliśmy się, do Krynicy na lody. Tam, korzystając z okazji uczniowie zjedli pyszne lody i  kupili pamiątki. Niestety, czas szybko minął i wycieczka dobiegła końca. Wróciliśmy późnym popołudniem, zadowoleni i zmęczeni, ale wrażenia i przeżycia duchowe jakich doznaliśmy pozostaną  bardzo długo w naszych sercach.