„Dobrze widzi się tylko sercem…”- czyli wędrówka z Małym Księciem

solskiDnia 28 kwietnia 2015 r. młodzież naszego gimnazjum, w ramach realizowanego w szkole projektu unijnego pod nazwą „Efektywne kształcenie szansą na lepszą przyszłość”, wyjechała do Teatru im. Ludwika Solskiegow Tarnowie, aby obejrzeć spektakl pt. „Mały Książę”. Muzyczne widowisko Cezarego Domagały, będące adaptacją opowiastki Antoine’a de Saint-Exupery’ego, obfitowało w liczne animacje komputerowe. To za ich sprawą nad głowami widzów latały samoloty, migały gwiazdy, zachodziło słońce. Całości dopełniły piękne kostiumy i charakteryzacja aktorów.Opowieść była doskonałą okazją do przypomnienia o najważniejszych wartościach w życiu: o miłości, o przyjaźni, o śmierci, o ludzkich słabościachi odpowiedzialności za drugiego człowieka. Wizyta w tarnowskim teatrze była dobrym pretekstem do refleksji nad tym, co jest w życiu najważniejsze, a o czym może na co dzień zapominamy.