• szkola.jpg

Czytaj więcej...Dnia 13 czerwca 2017 roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pławnej wraz z wychowawczyniami spędzili czas na wycieczce szkolnej. Wyprawa rozpoczęła się o godzinie 8.00. Pierwszym etapem naszej podróży była Trzcinica, a w niej „Karpacka Troja” zwana również „Wałami Królewskimi” . Miejsce to, owiane licznymi legendami, należy do najważniejszych zabytków archeologicznych w Polsce, ponieważ w pracach wykopaliskowych potwierdzono istnienie tu grodzisk datowanych na różne okresy pradziejów oraz obwarowań wczesnośredniowiecznych. Uczniowie, zwiedzając nowoczesne muzeum, mogli obejrzeć półgodzinny film, w którym dowiedzieli się wszystkich informacji o prowadzonych badaniach archeologicznych, sposobach datowania poszczególnych znalezisk, metodach prac oraz o historii grodów w Trzcinicy, a także o sposobach życia ludzi, którzy byli pionierami w dolinie rzeki Ropy.

Czytaj więcej...Dnia 6 czerwca bieżącego roku uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pławnej wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę, aby zwiedzić obiekty turystyczne znajdujące się w naszym regionie. Pierwszym punktem na mapie wyprawy było Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków. Tam zwiedzający z wielkim zainteresowaniem oglądali eksponaty ptaków i zwierzyny łowieckiej, jednocześnie słuchając wykładu podczas interaktywnej wędrówki między poszczególnymi gablotami i stanowiskami przyrodniczymi. Nowoczesne wyposażenie tego miejsca pozwoliło również na słuchanie dźwięków wydawanych przez poszczególne gatunki.

 
Dnia 6 marca 2017 roku uczniowie klas I-III wraz ze swoimi opiekunami i częścią rodziców wzięli udział w bardzo kształcącej wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.
Spotkanie ze strażakami odbyło się w ramach projektu edukacyjnego "Bezpieczny Dom" oraz ogólnopolskiej akcji "Ognik".
Wizyta obejmowała następujące elementy:

szukaj na stronie