Slider

Uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej i przedszkolaków

11 października br. od samego rana w szkole panowała świąteczna atmosfera. Zarówno przedszkolacy jaki i uczniowie klasy pierwszej wszyscy byli ubrani w odświętny stój galowy.
 
Z niecierpliwością i mocniejszym biciem serca czekali aż wybije godzina 11:00, bo właśnie o tej porze miała się odbyć szkolna uroczystość pasowania przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. Aby ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście, wszystkie dzieci uczyły się tekstów wierszy, piosenka oraz tańców, wytrwale ćwicząc podczas wszystkich prób. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia uroczystości. Pan Dyrektor gorąco powitał rodziców, nauczycieli oraz uczniów, a w szczególnie serdecznie wszystkich przedszkolaków i klasę pierwszą, po czym „oddał im głos”.
 
Pierwsi swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali przedszkolacy, którzy z uśmiechami na twarzach pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Mimo skrywanego stresu przedszkolacy świetnie poradzili sobie z publicznym występem, za co  publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Za ich trud i serdeczność płynącą z dziecięcego serca, Pan Dyrektor uroczyście pasował dzieci na pełnoprawnych przedszkolaków.
 
Następnie nadszedł czas na występ uczniów klasy pierwszej. Dzieci pięknymi wierszami, radosną piosenką, znajomością przepisów drogowych oraz pięknie zatańczonym Polonezem i Kaczuszkami, pokazaniem na czym polega przyjaźń i koleżeństwo udowodniły, że są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W przygotowaniu  Kaczuszek pomagała Pani Agata Mika, mama i nauczycielka szkolnego chóru, która wraz ze swoją córką, pierwszoklasistką Salomeą, zagrała melodię piosenki do której dzieci pięknie zatańczyły ten wesoły taniec, zyskując oklaski i uznanie publiczności. Po zakończonej części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją Szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia słowami: Pasuję Cię na ucznia dotykając ołówkiem ramion dzieci.
 
Uczniowie klasy pierwszej i przedszkolacy zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i drobnych prezentów od starszych kolegów i koleżanek naszej szkoły. Po uroczystości dzieci udały się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców, za co im serdecznie dziękujemy.
Gratulujemy rodzicom wspaniałych pociech, a dzieciom wielu sukcesów w murach naszej szkoły.