ARCHIWUM WYCIECZEK
09 października 2014
ARCHIWUM WYCIECZEK
22-23 maja 2014
ARCHIWUM WYCIECZEK
9-11 lipca 2013 r
ARCHIWUM WYCIECZEK
24-25 maja 2013
ARCHIWUM WYCIECZEK
10-11 maja 2012r
ARCHIWUM WYCIECZEK
12-13 maja 2011
ARCHIWUM WYCIECZEK
08 maja 2011
ARCHIWUM WYCIECZEK
29 maja 2010
ARCHIWUM WYCIECZEK
29 maja 2010
ARCHIWUM WYCIECZEK
14 - 15 maja 2009
previous arrow
next arrow
Slider

Wycieczka edukacyjna

Dnia 25 października 2017 roku uczniowie klas I – IV wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę szkolną do Nowego Sącza. Pierwszym  punktem  wycieczki było zapoznanie się ze ścieżkami ruchu drogowego znajdującymi się w Wilczyskach przy szkole podstawowej. Przypomniane zostały dzieciom zasady ruchu drogowego oraz zasady bezpieczeństwa podczas podróżowania.  Dzieci mogły przybrać role pojazdów i starać się jeździć po wyznaczonej trasie przestrzegając  znaków drogowych. Radość dzieci była bardzo duża.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w kinie Sokół w Nowym Sączu. Dzieci uczestniczyły w projekcji filmu animowanego pt. „Rock Dog”. Film ten od początku  miał bardzo ważne walory edukacyjne.  Uczniowie z dużym zaciekawieniem przeżywali  wydarzenia i szybko toczącą się akcję. Po zakończonym seansie nie obyło się oczywiście bez wizyty w McDonaldzie  na upragnioną przekąskę :-))

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Komendzie Głównej Policji w Nowym Sączu. Celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim wytworzenie u dzieci przekonania, że policjantowi można ufać, że zawsze mogą na niego liczyć w trudnych dla siebie sytuacjach.  Dzieci poznały pracę śledczego oraz metody szukania śladów. Każdy z uczniów dostał certyfikat z odciśniętą własną dłonią oraz opaski odblaskowe.  Uczniowie  mieli okazję zobaczyć policyjne korytarze, pokój zgłoszeń a także pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie osadzani są podejrzani i przestępcy. Atrakcją dla dzieci było  pomieszczenie , gdzie znajdowała się nowoczesna strzelnica do ćwiczeń w strzelaniu. Jednak uczniowie najbardziej byli  zafascynowani radiowozem policyjnymi oraz motocyklem.
Uczniowie przepełnieni wrażeniami i świetną atmosferą miejsca wróciły do domu.