google maps

© 2017 JD OHIO Joomla Template by JoomDev

Z wizytą w dworku I.J. Paderewskiego

Dnia 9 Listopada 2017 roku, uczniowie klasy V, VI, VII, IIG oraz IIIG  wraz z nauczycielami wybrali  się do Dworku Ignacego Jana Paderewskiego
w Kąśnej Dolnej. Wyjazd zorganizowany był z  okazji premiery spektaklu "Z fortepianem w walizce". Przedstawienie powstało w oparciu o  jedyne zachowane pamiętniki Mistrza. Przedstawienie zostało przygotowane przez aktorów Koła Teatralnego "Improwizacja", działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku. Od samego początku spektaklu uczniowie mogli zapoznać się z życiorysem I.J. Paderewskiego. Ukazano Paderewskiego jako wybitnie uzdolnionego człowieka. Sztuka prowadziła nas przez jego życie od najmłodszych jego lat. Jego zmagania w dążeniu do celu zachwycały widza a perypetie życiowe czasami wywoływały zaskoczenie na twarzy. Przeplatanie filmu, muzyki z grą aktorską czyniły sztukę ciekawszą i bardziej przystępną. Uczniowie dowiedzieli się o wielkim geniuszu muzycznym ale również o doskonałym polityku w jednej osobie.
Spektakl był dobrze przygotowany i dopracowany. Wciągał widza w akcję i wzruszał. Publiczność doceniła to i okazała swój zachwyt głośnymi oklaskami. . Po spektaklu mieliśmy możliwość zrobić sobie zdjęcie z aktorami oraz zwiedzić dworek.


Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych atrakcji kulturalnych w naszym rejonie.