tablica

02

bus

Wycieczka gimnazjalistów do Tarnowa


Dnia 13.06.2017r. uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wycieczce do Tarnowa. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie z biografią Wielkiego Patrioty i Tarnowianina Józefa Bema. Po spotkaniu z przewodnikiem pod tablicą informującą o miejscu urodzenia bohatera rozpoczęliśmy wędrówkę ulicami miasta „Szlakiem generała Bema”. Po przejściu ulicą Wielkie Schody zatrzymaliśmy się na rynku tarnowskim aby podziwiać piękny renesansowy ratusz, w którym zwiedziliśmy zbiory Muzeum Okręgowego.

Następnie  kroki skierowaliśmy pod Pomnik Józefa Bema na ulicy Wałowa. Po drodze minęliśmy najstarszą kamienicę „Dom Mikołajowski”, fragmenty oryginalnych murów z XVI wieku. Idąc w kierunku Parku Strzeleckiego przeszliśmy ulicami getta i zatrzymaliśmy się w miejscu upamiętniającym pierwszy transport więźniów do Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu. Kolejnym etapem wędrówki było Mauzoleum Józefa Bema znajdujące się w Parku Strzeleckim. Niestety mocno zaniedbany sarkofag i sam park  potrzebuje odnowy na które miasto otrzymało środki unijne. Ostatnim punktem wycieczki była projekcja filmu „Piraci z Karaibów” w nowo otwartym kinie w centrum handlowym „Tarnowia”. Po kinie obowiązkowo „coś na ząb”, ewentualnie degustacja pysznych lodów produkowanych metodą tradycyjną przez jedną z tarnowskich cukierni. Wycieczkę zakończyliśmy około 17.30, aby nasi wspaniali piłkarze mogli rozegrać mecz w Ciężkowicach.