Wizyta funkcjonariusza ruchu drogowego aspiranta sztabowego Łukasza Bienia

Jesień, to niewątpliwie piękna  pora roku, ale nie możemy zapomnieć o krótszych dniach i porannych szarówkach które nam funduje.   W naszej szkole duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo i edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci, dlatego organizowane są w niej akcje powiązane z tą tematyką.  Poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne, uczestniczymy obecnie w akcji „Odblaskowa szkoła”. Organizowane są różne akcje promujące bezpieczeństwo jak również zapraszani są do nas specjalni goście. Początkiem października Niepubliczną Szkołę Podstawową w Pławnej odwiedził taki właśnie specjalny gość, funkcjonariusz ruchu drogowego Aspirant Sztabowy Łukasz Bień.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo. Pan Łukasz Bień w interesujący sposób opisywał zasady bezpieczeństwa poruszania się po drogach zwłaszcza porą jesienno zimową.  W szczególnie dokładny sposób omówione zostały zasady poruszania się po drodze do szkoły i ze szkoły. Przypomniał również o dużych korzyściach noszenia na sobie odzieży i  obuwia z elementami odblaskowymi jak również znaków odblaskowych. Ciekawym elementem spotkania była prezentacja znaków odblaskowych w specjalnej tubie. Uczniowie mogli zobaczyć widoczność takich znaków w ciemności. Dużym zaskoczeniem były  małe prezenty od pana Łukasza Bienia. Były to znaczki odblaskowe dla każdego dziecka .

Uczniowie musieli podpisać najpiękniej jak potrafią te znaczki i przekazać je swoim ukochanym dziadkom i babciom. Radości przy tym było bardzo dużo.  Za to Panu bardzo dziękujemy.Uczniowie niezależnie od klasy do której chodzą z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Z chęcią udzielali odpowiedzi na zadane pytania jak również sami zasypywali mnóstwem pytań naszego gościa. Postawa i podejście do  uczniów pana Łukasza była wzorowa i nienaganna.

Wizyta nie zakończyła się jedynie na szkole podstawowej i gimnazjum. Pan Łukasz udał się do naszego przedszkola. Jego zaangażowanie w rozmowie z dziećmi na temat bezpieczeństwa było naprawdę wyjątkowe. Dzieci były pod wielkim wrażeniem opowieści Pana Policjanta. Poznały elementy umundurowania i wyposażenia policjanta w codziennej pracy. Zadawały pytania i też udzielały ciekawych odpowiedzi. Atmosfera dzięki Panu Łukaszowi była naprawdę świetna. Nasze przedszkolaki nie chciały aby nasz gość ich opuścił. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone do zwiedzania radiowozu. Radość maluszków była bardzo duża a zwłaszcza podczas włączenia sygnału dźwiękowego i świetlnego.
Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom z takimi policjantami jak Pan Łukasz Bień uczniowie  będą mieli większą świadomość zagrożeń niosących za sobą nierozważne i lekceważące poruszanie się po drogach nie tylko w porze jesienno zimowej ale przez cały rok.