WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Rekrutacja na nowy rok szkolny w Niepublicznym Przedszkolu Słoneczna Gromada w Pławnej
Niepubliczne Przedszkole w Pławnej ogłasza zapisy dzieci na nowy rok szkolny 2020/2021. Rekrutacja odbędzie się od 28 lutego do 20 marca.
 
Dla naszych Podopiecznych przygotowaliśmy:
 • bezpłatny, siedmiogodzinny pobyt w przedszkolu w godzinach 7. 30 do 14. 30;
 • profesjonalną opiekę nad dziećmi w wieku od 2,5 do 6 lat, sprawowaną przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną;
 • zajęcia dodatkowe, takie jak:
  a) Język angielski,
  b) Język niemiecki,
  c) Rytmika,
  d) Logopedia,
  e) Zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki korekcyjnej,
  f) Religia;

Liczebność grup do 18 osób, co zwiększa bezpieczeństwo dzieci oraz ich komfort;
Ponadto nasze przedszkole sukcesywnie jest odwiedzane przez mobilne teatry, dzięki czemu dzieci mają możliwość oglądania spektakli i przedstawień bez wychodzenia z budynku;
 
W naszej codziennej pracy dokładamy wszelkich starań, by przebywające w naszym przedszkolu dzieci były radosne i zdrowe a ich rozwój wszechstronny i harmonijny.
 
Kontakt
Niepubliczne Przedszkole w Pławnej
Pławna 22
tel. 14 65 13 018

 Dnia 6 grudnia 2019 roku do naszego Przedszkola przybył długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj.  Przygotowując się do tego spotkania Dzieci wykonywały ciekawe prace plastyczne, uczyły się piosenek oraz poznały Historię Świętego Mikołaja. Wszystkie Dzieci od samego rana cierpliwie na niego czekały i nasłuchiwały dzwoneczków. Aż w końcu nadeszła ta chwila. Święty Mikołaj został przywitany przez Dzieci radosną piosenką i  wierszykiem. Mikołaj każde Dziecko obdarował pięknym prezentem co wywołało szczery uśmiech na niejednej małej buźce. Święty Mikołaju dziękujemy za prezenty i do zobaczenia za rok!


           28 listopada w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. Był to dzień pełen wróżb oraz przewidywania przyszłości. Potem zabawa taneczna przy dźwiękach muzyki tanecznej, wspaniałe stroje oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców - to wszystko sprawiło, że ten dzień był dla naszych podopiecznych niezapomniany!

 W dniu 25. 11. 2019 Przedszkolaki ze Słonecznej Gromady – Niepublicznego Przedszkola w Pławnej uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. I duzi i mali przyszli tego dnia ze swoimi Pluszowymi Przyjaciółmi. Misie były różne: małe, duże, kolorowe, białe, brązowe, szare, z kokardką, z ogonkiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Najpierw wybierały imię dla swojego Przedszkolnego Misia, następnie uczestniczyły w przygotowanych przez Wychowawczynie zabawach ruchowych, muzycznych, utrwalały nazwy kolorów oraz orientację w schemacie ciała. Dzieci obejrzały bajkę „Miś Uszatek” oraz kolorowały obrazki pluszowych misiów. Na koniec Przedszkolaki otrzymały „Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia”.  Dzień ten był wypełniony uśmiechem, radością i zabawą. Dzieci już dziś z niecierpliwością czekają na przyszłoroczne Święto Pluszowego Misia.

 
           Jak co roku tak i w tym Nasi Podopieczni wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Spółkę Komunalną Dorzecze Białej. Tym razem Dzieci wykonywały prace plastyczne pod tytułem "Woda – źródło życia".  Na początku grudnia wszystkie Dzieci biorące udział otrzymały nagrody a jedna z Naszych Podopiecznych – Justynka Szymańska została laureatką ngrody głównej a Jej praca ukazała się w kalendarzu wydawanym przez Spółkę na rok 2020. 

 
           Jak co roku Nasi Przedszkolacy uświetniają uroczyście obchodzony w Naszych Placówkach Oświatowych Dzień Niepodległości. 8 listopada elegancko ubrani, przystojeni w kotyliony oraz flagi zaśpiewali piosenkę "Symbole narodowe". W tak podniosłej chwili zdołali zachować powagę jakiej wymaga rocznica 11 listopada.

Od początku tego roku szkolnego nasi Podopieczni mieli okazję obejrzeć już dwa przedstawienia  objazdowych teatrów, były to "Pan Twardowski" oraz "Bajka o szczęściu". Jak co roku dbamy o to, by nasi Wychowankowie mieli kontakt z tą formą sztuki. Każdorazowo przy takich okazjach wspólnie z Dziećmi omawiamy ważne moralnie, społecznie i wychowawczo kwestie. Łatwiej bowiem jest zrozumieć ludzkie dylematy przeżywając je najpierw wspólnie z bohaterami. Na tym jednak nie koniec...