DZIEŃ BABCI I DZIADKA

IMG 20210121 100450

Babciu, Dziadziuniu w dniu Waszego święta,

Życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta.

Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie

Smutno by było bez was na świecie.

Uczycie kochać, być dobrym, uczciwym,

Życzliwym, uczynnym, ciepłym i wrażliwym.

Bardzo, ach bardzo Was za to kochamy

i tę piosenkę teraz zaśpiewamy.

Dzień Babci i Dziadka to najważniejsze dni w życiu Przedszkolaków. Jednak w tym roku przyszło nam je świętować w zupełnie inny sposób. Sytuacja związana z zagrożeniem zakażenia koronawirusem zmusiła nas do niecodziennych obchodów tego Święta.

Konkurs plastyczny “Woda w walce z wirusem”

konkurs 07

Udział naszych Przedszkolaków w konkursach plastycznych organizowanych przez Spółkę Komunalną “Dorzecze Białej” stał się już tradycją. W tym roku Dzieci wykonywały prace plastyczne na temat “Woda w walce z wirusem”.

Świąteczny czas w naszym Przedszkolu

christmas 145319 960 720

Miesiąc grudzień to czas radosnego oczekiwania, pełen wzruszeń oraz intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Tak jest też w naszym Przedszkolu. Dzieci podczas różnych zabaw, zajęć dydaktycznych poznawały bożonarodzeniowe tradycje, słuchały i uczyły się kolęd, pastorałek oraz piosenek zimowo - świątecznych, wykonywały przeróżne dekoracje, którymi wraz z Wychowawczyniami ozdobiły swoje sale. Realizacja tematyki kompleksowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia wpływa na odbieranie przez Dzieci wartości etycznych i rodzinnych, ich rozwój emocjonalny i społeczny. Dlatego każdy Przedszkolak z ogromnym zaangażowaniem włączał się w te radosne przygotowania. Dzieci wykonały ozdoby, które z pewnością zawisną na ich domowych choinkach. Zachowując wszelkie środki ostrożności Przedszkolaki wraz z Wychowawczyniami wykonały stroiki, które będą ozdobą ich stołów.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEMsanta claus 2927962 960 720

“Święty Mikołaju, w ten grudniowy czas

na ciebie czekamy – prosimy, odwiedź nas!

Kochany Mikołaju, przyjacielu nasz,

worek pełen niespodzianek dla nas masz!”

Odwiedziny Świętego Mikołaja, to wydarzenie na które nasze Przedszkolaki czekały cały rok. Pierwszy tydzień grudnia w Przedszkolu “Słoneczna Gromada” upłynął na oczekiwaniu na tego Niezwykłego Gościa. Dzieci z grupy starszej oraz młodszej poznały historię Świętego Mikołaja, dowiedziały się, że warto pomagać i obdarowywać prezentami najbliższych oraz potrzebujących, uczyły się piosenek i rymowanek o tematyce mikołajkowej. Przedszkolaki wykonały ciekawe prace plastyczne, które przedstawiały postać Mikołaja, jego pomocników oraz renifery. W piątek, 4 grudnia Dzieci już od samego rana wypatrywały Gościa, który miał je odwiedzić.

ANDRZEJKI W “SŁONECZNEJ GROMADZIE"

istockphoto 1183041343 1024x1024

Hokus - pokus, czarowanie,

co ma stać się, niech się stanie.”

27 listopada 2020 roku był kolejnym dniem pełnym niezapomnianych wrażeń dla naszych Przedszkolaków. Popularne “Andrzejki” - dzień wróżb, są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Każda z grup przygotowała się w specjalny sposób na ten dzień.

"Oszczędzaj kropelkę – eksperymenty

w przedszkolu"

drop 148199 960 720

Ochrona środowiska to temat, który jest mocno akcentowany w ostatnim czasie. By skutecznie je chronić potrzebne są radykalne kroki, bowiem stan zanieczyszczenia naszej przyrody jest zatrważający. Ważne jest przede wszystkim uświadmianie konsekwencji ludzkich poczynań. Owe uświadamianie powinno mieć swoje początki już na pierwszym etapie edukacyjnym jakim jest przedszkole. W Słonecznej Gromadzie temat ochrony środowiska przewija się przez cały rok szkolny jako stałe tamaty kompleksowe jak również dodatkowe programy czy cykle zajęć.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

“Wszystkie Misie - małe, duże,

okrąglutkie mają buzie.

Dzieci Misie swe kochają,

do serduszka przytulają.”

Pluszowe misie, te małe i te duże, kolorowe, mięciutkie to najwierniejsi przyjaciele dzieci i mimo coraz to nowszych i ciekawszych zabawek moda na pluszaki nie przemija. Dlatego nasze Przedszkolaki 25 listopada 2020 roku chętnie celebrowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.