dino 2024517 960 720

DZIEŃ DINOZAURA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Dinozaury- który Przedszkolak nie zna tych prehistorycznych gadów. Dnia 26 lutego ( w piątek) Dzieci z naszego Przedszkola poznały historię dinozaurów - jak wyglądały, czym się żywiły oraz dlaczego i jak wyginęły. Przedszkolaki z grupy młodszej ćwiczyły przeliczanie na konkretach, utrwalały kolory oraz doskonaliły analizę słuchową poprzez wysłuchiwanie głosek rozpoczynających nazwy dinozaurów.

Zawiadomienie

W związku ze zwolnieniem lekarskim p. P. Nowak oraz M. Pietrucha otrzymanym po szczepieniu na Covid – 19 przedszkole zawiesza zajęcia w dniach 22.02 (poniedziałek) i 23.02 (wtorek) 2021r. Prosimy zatem o nie przysyłanie dzieci do przedszkola w tych dniach.

Dyrektor S. Pater

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

W NASZYM PRZEDSZKOLU

pizza

Pizza - kto z nas nie lubi tego włoskiego przysmaku! Tak się składa, że pizza ma swoje święto.Dlatego 9 lutego, mimo iż obecna sytuacja w kraju nie pozwoliła nam odwiedzić żadnej pizzeri, Dzieci z naszego Przedszkola dowiedziały się skąd ta pizza tak w ogóle pochodzi. Poznały jej historię, wysłuchały ciekawostek, obejrzały film edukacyjny oraz wykonały swoją własną pizzę -

Konkurs plastyczny “Woda w walce z wirusem”

konkurs 07

Udział naszych Przedszkolaków w konkursach plastycznych organizowanych przez Spółkę Komunalną “Dorzecze Białej” stał się już tradycją. W tym roku Dzieci wykonywały prace plastyczne na temat “Woda w walce z wirusem”.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

IMG 20210121 100450

Babciu, Dziadziuniu w dniu Waszego święta,

Życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta.

Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie

Smutno by było bez was na świecie.

Uczycie kochać, być dobrym, uczciwym,

Życzliwym, uczynnym, ciepłym i wrażliwym.

Bardzo, ach bardzo Was za to kochamy

i tę piosenkę teraz zaśpiewamy.

Dzień Babci i Dziadka to najważniejsze dni w życiu Przedszkolaków. Jednak w tym roku przyszło nam je świętować w zupełnie inny sposób. Sytuacja związana z zagrożeniem zakażenia koronawirusem zmusiła nas do niecodziennych obchodów tego Święta.

Świąteczny czas w naszym Przedszkolu

christmas 145319 960 720

Miesiąc grudzień to czas radosnego oczekiwania, pełen wzruszeń oraz intensywnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Tak jest też w naszym Przedszkolu. Dzieci podczas różnych zabaw, zajęć dydaktycznych poznawały bożonarodzeniowe tradycje, słuchały i uczyły się kolęd, pastorałek oraz piosenek zimowo - świątecznych, wykonywały przeróżne dekoracje, którymi wraz z Wychowawczyniami ozdobiły swoje sale. Realizacja tematyki kompleksowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia wpływa na odbieranie przez Dzieci wartości etycznych i rodzinnych, ich rozwój emocjonalny i społeczny. Dlatego każdy Przedszkolak z ogromnym zaangażowaniem włączał się w te radosne przygotowania. Dzieci wykonały ozdoby, które z pewnością zawisną na ich domowych choinkach. Zachowując wszelkie środki ostrożności Przedszkolaki wraz z Wychowawczyniami wykonały stroiki, które będą ozdobą ich stołów.