WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Na wakacje ruszać czas

Rok w przedszkolu szybko minął  IMG 20220624 101936

i wakacji nadszedł czas.

Zostawiamy lalki, misie

wielka przygoda czeka nas…”

   Za nami kolejny rok przedszkola, który minął szybko na wspólnej zabawie i nauce. Mimo, że ten rok nie należał do łatwych, ponieważ był pełen ograniczeń związanych z pandemią, to w pamięci mamy chwile wspaniałe, radosne. Był czas na wspólne wycieczki, na poznawanie świata podczas świąt nietypowych, na czas spędzony z rodziną na niezapomnianym Pikniku Rodzinnym. Ale przede wszystkim był to czas zawierania nowych przyjaźni, budowania relacji i rozwijania kompetencji społecznych i emocjonalnych.

WYCIECZKA DO BAŁTOWA

dino 2024517 960 720

   Koniec roku przedszkolnego, słoneczna pogoda i chęć poznawania świata to świetna okazja do organizacji wycieczek. Dlatego w piątek 10 czerwca część dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami wzięło udział w wycieczce do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego organizowanej przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Pławnej. Mimo, że wyruszyć musieliśmy skoro świt, bo czekała nas długa podróż, wszyscy uczestnicy w świetnych humorach stawili się na zbiórkę na czas. Od samego początku dzieciom towarzyszyły ogromne emocje: radość, podekscytowanie a nawet zniecierpliwienie.

DZIEŃ DZIECKA ZE STRAŻAKAMI

IMG 20220601 111824

   Dzień Dziecka - dzień wyczekiwany zarówno przez mniejszych i większych, czas szczególny, pełen radości, uśmiechów, wyśmienitej zabawy. Tak też 1 czerwca było i w naszym przedszkolu. Z inicjatywy przewodniczącej Rady Rodziców Niepublicznego Przedszkola w Pławnej - Pani Anety Kasztelewicz - naszą placówkę w Dniu Dziecka odwiedziła Straż Pożarna ze Zborowic, by wspólnie z nami uczcić to święto. Radości i emocji nie brakowało. Załoga OSP zaprezentowała sprzęt, którego używają podczas wyjazdu do akcji, przeprowadziła pogadankę na temat udzielania pierwszej pomocy oraz przybliżyła specyfikę niełatwej pracy strażaka. Największą atrakcją był oczywiście wóz strażacki, jego sygnały dźwiękowe, migające światła oraz pokaz rozwinięcia linii gaśniczej. W tym pokazie wzięli również udział uczniowie z klas I - III wraz ze swoimi wychowawczyniami. Na koniec wszystkie dzieci zostały obdarowane przez strażaków słodkościami.

ODWIEDZINY PSZCZELEJ KUŹNI W PRZEDSZKOLU,

CZYLI WARSZTATY PSZCZELARSKIE

IMG 20220531 100806

We wtorek 31 maja nasze przedszkole odwiedziła Pani Iwona Wantuch, babcia Tosi. Pani Iwona od kilku lat prowadzi “Pszczelą Kuźnię” - miejsce, w którym zarówno dzieci jak i dorośli mogą poznać życie pszczół “od kuchni”.

W tym dniu przedszkolaki zostały zabrane w fascynującą podróż z pszczołami. Nasz gość zaprezentował im mechanizm działania pszczelej rodziny, przypomniał dlaczego tak ważna jest praca pszczół i innych owadów zapylających dla środowiska oraz uwrażliwił na ciężką pracę pszczelarza. Podczas tego wydarzenia towarzyszyła nam “Majka” - ogromna pluszowa pszczoła, z którą dzieci mogły się przywitać.

O bezpiecznych wakacjach,

czyli spotkanie z Panem Policjantem

IMG 20220520 093724

 

   Przed nami najbardziej wyczekiwany przez dzieci czas - wakacje. To czas beztroskiej zabawy, letniego odpoczynku ale i wielu zagrożeń. Dlatego nasze przedszkole odwiedził dzielnicowy Pan Dawid Smagacz, który przypomniał naszym podopiecznym jak bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji. Dzieci utrwaliły zasady poruszania się po drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię, prawidłowego poruszania się rowerem, rozważnego korzystania z kąpielisk oraz zasadę ograniczonego zaufania wobec obcych.

 

WYCIECZKA DO CIĘŻKOWIC

1653883876241

    W piątek 27 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wycieczce do Ciężkowic. Głównym celem wycieczki było utrwalenie i poszerzenie wiadomości dotyczących znajomości otaczającej przyrody, życia roślin i zwierząt oraz integracja dzieci poprzez wspólne spędzanie czasu, nauki i rekreacji. Podekscytowanie, radość i wiele innych emocji towarzyszyło im od samego rana. Po śniadaniu obie grupy zebrały się przed szkołą, gdzie czekał na nie autobus. Dla większości przedszkolaków była to pierwsza podróż tym środkiem lokomocji. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Rezerwat Przyrody Nieożywionej - Skamieniałe Miasto. Dzieci w towarzystwie przewodnika zwiedziły najbliższe skałki, poznały ich historię, dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach żyjących w rezerwacie. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków. Tutaj dzieci poznały największe zwierzęta żyjące na Pogórzu Ciężkowickim, ich zwyczaje, tryb życia itp.

POMAGANIE JEST SŁODKIE!

IMG 20220505 093001

 

   Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji charytatywnej organizowanej przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Pławnej i dzięki zaangażowaniu Rodziców zorganizowało “Przedszkolny Kiermasz Pyszności”. Część uzyskanego dochodu zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

   W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom za wszelką pomoc i zaangażowanie w realizację tego przedsięwzięcia.