WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

IMG 20221125 100426

  Pluszowy Miś to przyjaciel każdego małego przedszkolaka, który towarzyszy im w tych dobrych i złych chwilach, któremu najmłodsi powierzają swoje sekrety.  Dlatego 25 listopada dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak przyszedł w tym dniu ze swoją ukochaną przytulanką - nasze sale wypełniły misie te małe i te duże, te białe i brązowe lub całkiem nietypowe. Nasi podopieczni poznali historię Święta Pluszowego Misia, obejrzały bajkę “Miś Uszatek”, radośnie bawiły się ze swoimi pluszowymi maskotkami przy misiowych piosenkach i na koniec pokolorowały misiowy obrazek. Dzień ten był wypełniony radością i zabawą, dzieci były szczęśliwe, że mogły zapoznać swoje Misie z ich salą, Paniami, koleżankami i kolegami.

Andrzejki w Przedszkolu

IMG 20221125 WA0154

Andrzejkowe tradycje już na stałe wpisały się w nasz przedszkolny kalendarz. Dlaczego? Bo to kolejna okazja do świetnej zabawy! W czwartek, 24 listopada w naszym Przedszkolu pojawiły się księżniczki, elfy, kotki, dinozaury, czarownice, rycerz, strażak a nawet kilku stróżów prawa. Nasze Przedszkole na ten jeden dzień stało się miejscem spotkania przeróżnych osobistości.

Spotkanie z ratownikiem medycznym,

czyli warsztaty pierwszej pomocy

przedmedycznej dla dzieci

IMG 20221108 094108

 

We wtorek 8 listopada w naszym przedszkolu odbyło się niezwykle ważne spotkanie z ratownikiem medycznym, Panem Marcinem Przybyłowiczem - pracownikiem gorlickiego SORu oraz studentem ratownictwa medycznego na Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu Panem Jakubem Kuropatwą. Ważne jest, by od najmłodszych lat zaznajamiać dzieci z tematem zdrowia, bezpieczeństwa oraz kształtować w nich postawę pomagania drugiemu człowiekowi w sytuacjach zagrożenia życia, dlatego nasi podopieczni wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej.

"Dzień postaci z bajek w naszym Przedszkolu"

20221107 122427

 

Każdy z nas, czy dziecko czy dorosły ma jakąś swoją, ulubioną, ukochaną...

Bajka, bo o niej tu mowa jest nieodzownym elementem dzieciństwa. Czy czytana, słuchana czy oglądana każda niesie ze sobą jakieś przesłanie i z jakiegoś, znanego tylko nam samym powodu pamiętana. Dzień postaci z bajek w naszym Przedszkolu był okazją do zapoznania się z preferencjami naszych Przedszkolaków w zakresie ich animacyjnego repertuaru. Nasi Podopieczni chętnie opowiedzieli o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Okazało się również, że Przedszkolaki dobrze wiedzą jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą zbyt długie oglądanie bajek lub oglądanie tych, które nie są dostosowane dla nich pod względem wiekowym. Dzieci spędziły ten dzień biorąc udział w muzycznym quizie podczas którego poćwiczyły spostrzeganie słuchowe.

Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków

 

   Teatr to rodzaj sztuki, który poprzez słowo, ruch, muzykę, elementy plastyczne oddziałuje na widza w sposób szczególny. Jest źródłem przeżyć, wrażeń, kształtuje wyobrażenia, wzbogaca doświadczenia. Dlatego we czwartek 27 października do naszego przedszkola i szkoły po raz kolejny zawitał teatrzyk objazdowy z Nowego Sącza ze spektaklem “O Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Dzieci i uczniowie z klas 1-3 znowu mieli okazję przenieść się w świat baśni za przyczyną kolorowej scenografii, barwnych kukiełek i skocznej muzyki. Wszyscy w wielkim skupieniu śledzili losy bohaterów, z zapartym tchem wsłuchiwali się w dialogi. Podczas pogadanki kończącej spotkanie z teatrem, aktorzy uświadomili dzieciom, że zazdrość i zawiść niosą za sobą wiele złego a w życiu liczy się przyjaźń i dobro. Uwrażliwi naszych podopiecznych, że w kontaktach z nieznajomymi należy zachować ostrożność i pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało.

POMARAŃCZOWY DZIEŃ DYNI

IMG 20221028 110216

   W październiku, gdy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić Dzień Dyni. Ten kolejny nietypowy dzień w naszym przedszkolu obchodziliśmy 28 października. Dzieci z obu grup przyszły ubrane na pomarańczowo, sale zdobiły dyniowe dekoracje i wszyscy mogliśmy się poczuć jak na dyniowej farmie. Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki zapoznały się z różnymi rodzajami dyń, ich historią. Czy dynia jest zdrowa? Jakie potrawy możemy przygotować z dyni? Co to jest halloween? Na te i inne pytania dzieci znalazły odpowiedź w filmie edukacyjnym “Kazio i dzień dyni”. Następnie odbyły się dyniowe zabawy. Dzieci z grupy starszej miały nie lada wyzwanie. Musiały odnaleźć wszystkie dynie, które ukryły się na ich sali. Dzieci z grupy młodszej utrwalały kolor pomarańczowy oraz ćwiczyły poprawną wymowę wykorzystując do tego karty obrazkowe. Na koniec wszystkie przedszkolaki wykonały dyniowe prace plastyczne i na pamiątkę tego dnia zostały obdarowane medalami przygotowanymi przez Wychowawczynie. 

JESIENNE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 DSC 0237

   Nasze przedszkole “Słoneczna Gromada” liczy 40 dzieci. Spora ich część w tym roku rozpoczęła swoją przedszkolną przygodę po raz pierwszy. Dlatego w piątek 21 października odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka, w której wzięli udział zaproszeni Rodzice oraz Dyrektor Pan Stanisław Pater.

    Po uroczystym przywitaniu wszystkich zgromadzonych, dzieci z grupy starszej zaprezentowały się z wierszykami oraz z piosenką pt. “Jesień”. Dzieci z grupy młodszej przedstawiły inscenizację do piosenki “Przeziębiona Jesień”. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po części artystycznej, dzieci obiecały: nie płakać i nie szlochać, swoje Panie mocno kochać, grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka. Wreszcie nadszedł czas pasowania każdego przedszkolaka,  którego dokonał Dyrektor naszego przedszkola dotykając ramienia ogromnym ołówkiem. Na pamiątkę tego niezwykłego dnia każdy przedszkolak otrzymał dyplom przygotowany przez Wychowawczynie oraz upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców z pewnością powód do dumy  i zadowolenia ze swoich pociech.