WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

POWITANIE JESIENI

“Tańcowała jesień, w lesie zamaszyście.

Żółte, rude i brązowe z drzew zrywała liście”.

IMG 20230922 100935

 

   W miniony piątek to właśnie słowa tej piosenki można było usłyszeć w naszym przedszkolu, ponieważ nasi podopieczni wraz ze swoimi wychowawczyniami witali nową porę roku - jesień. Dzieci ubrane w kolory jesieni z darami pól i lasów w ręku przygotowały kolorowe, kąciki tematyczne w swoich salach. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Przedszkolaki wykazały się wiedzą na temat nowej pory roku - jej oznak, zjawisk atmosferycznych, zbiorów warzyw, owoców i grzybów. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły kolorowe prace plastyczne a na przedszkolnym placu zabaw aktywnie szukały skarbów jesieni.

Okazja nie byle jaka, mamy dziś Dzień Przedszkolaka!

 IMG 20230920 105203

 

20 września – Dzień Przedszkolaka to obok innych jeden z najważniejszych dni w przedszkolnej karierze każdego dziecka. Patrząc na zasięg tego święta można zauważyć bardzo dużą rolę, jaką odgrywa ten etap edukacyjny w życiu człowieka i jaka jest jego popularność. To tutaj wszystko się zaczyna: pierwsze znajomości i przyjaźnie, pierwsze obowiązki, pierwsza budowana w sposób zorganizowany wiedza, a także zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa… ale nie taka zwyczajna, bo w tej zabawie ukryta nauka i ćwiczenia różnej maści.

DZIEŃ KROPKI - CZYLI ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI

Beztytuu 

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września - to okazja by porozmawiać z dziećmi o talentach, umiejętnościach i o odwadze w pokonywaniu trudności.

Tego dnia zajęcia w naszym przedszkolu były kolorowe i aktywne. Dzieci miały za zadanie odnaleźć kolorowe kropki ukryte w salach, pokolorować “kropeczkowe” obrazki i odkryć zwierzątko łącząc kropki na kartce. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania “Wielki wyścig” opowiadające o małej odważnej Kropeczce, która pokonując swoje lęki i słabości udowodniła, że każdy z nas jest wyjątkowy a dzięki swej odwadze możemy nieść pomoc innym i czynić dobro. Ważne, by rozwijać w dzieciach właśnie tą odwagę, wiarę we własne możliwości i chęć pokonywania trudności.

Zakończenie Roku (Przed)Szkolnego

IMG 20230623 WA0022

    Zakończenie Roku Szkolnego w naszym Przedszkolu jak zawsze pełne było emocji i wzruszeń. To symboliczne zakończenie uświadomiło nam że za nami jest już kolejny rok pełen wyzwań, ciężkiej pracy ale też masy radości. Jesteśmy o ten jeden rok starsi, mądrzejsi i bogatsi o nowe doświadczenia. Za ten wspólnie spędzony czas serdecznie dziękujemy!

Nasze Talenty

20230615 093434

   Przedstawiamy Państwu dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Majowa łąka” zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Jastrzębiej. Dwie z naszych uczestniczek zostały w nim wyróżnione, były to Hania Bulanda z grupy młodszej oraz Hania Popiela z grupy starszej. Gratulujemy!