WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Nasz kochany Mikołaj dziś prezenty rozda nam…

 

christmas 1299410 340

  W środę 22 grudnia w całym przedszkolu rozbrzmiewały słowa piosenki “Mój kochany Mikołaju cały rok czekałem, byłem bardzo, bardzo grzeczny, bardzo się starałem!” A to wszystko dlatego, że odwiedził nas długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Przedszkolaki od samego rana wypatrywały Go przez okno, nasłuchiwały dzwoneczków. W przedszkolu panowało radosne oczekiwanie i podekscytowanie. By umilić ten czas oczekiwania Panie Wychowawczynie zorganizowały świąteczną sesję zdjęciową. Tuż po niej do drzwi zapukał Święty Mikołaj, który wręczył Dzieciom wspaniałe prezenty. Radości nie było końca.

Radosny czas oczekiwaniabauble

Grudzień to wyjątkowy miesiąc. To czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dlatego też w naszym przedszkolu, od pierwszego dnia tego magicznego miesiąca omawialiśmy z Dziećmi najważniejsze tradycje świąteczne, przygotowywaliśmy się na przybycie Świętego Mikołaja. Był to również czas rozmów o Rodzinie, o potrzebie niesienia pomocy innym. Nasi podopieczni słuchali oraz uczyli się najpiękniejszych polskich kolęd. Przedszkolaki wraz z Wychowawczyniami przygotowały ozdoby świąteczne, które ozdabiały ich sale. Wiele radości i uśmiechu sprawiło Dzieciom dekorowanie pierniczków, które na koniec smacznie spałaszowały.

Taka podniosła atmosfera pozwoliła w łatwy sposób przybliżyć naszym Podopiecznym najważniejsze tradycje i zwyczaje świąteczne ale również umocniła bliskie i serdeczne relacje.

“Królowa Śniegu”, czyli o tym jak ważna jest przyjaźń

IMG 20211208 105309

 

       W środę 8 grudnia w naszej placówce po raz kolejny gościliśmy teatr lalek z Nowego Sącza. Przedszkolaki, jak i Dzieci z klas młodszych miały możliwość przenieść się w krainę Królowej Śniegu i poznać przygody Kaja i Gerdy. Baśń H.Ch. Andersena w prosty sposób przedstawia jak bardzo ważna w życiu każdego jest przyjaźń, która może pokonać najsroższy chłód i skruszyć niejedną bryłę lodu. Śledząc losy bohaterów Dzieci przekonały się, że dobro zawsze zwycięża nad złem.

 

Dyrektora Niepublicznego Przedszkola ”Słoneczna Gromada” w Pławnej zgodnie z poleceniem Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Tarnowie zawiesza zajęcia w obydwóch grupach w dniach od 09.12 do 13.12.2021r

Konieczność zawieszenia zajęć spowodowana jest wystąpieniem wirusa Covid-19 na terenie placówki.

 

W zastępstwie Dyrektora Przedszkola:

W.Pater

ZABAWA ANDRZEJKOWA
balloons 154949 960 720

    W piątek 26 listopada Dzieci wraz z Wychowawczyniami przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw związanych z tradycją Andrzejek. Specjalnie udekorowana sala, ciekawe zabawy mówiące o najbliższej przyszłości oraz zabawy taneczne w rytm dziecięcych utworów sprawiły wiele radości i były kolejną okazją do integracji dzieci. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość pokaże.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

DSC 0005

   W czwartek 25 listopada w naszym Przedszkolu odbyło się długo wyczekiwane Pasowanie na Przedszkolaka. Niestety sytuacja związana z szerzącą się epidemią koronawirusa uniemożliwiła udział Rodziców oraz Gości w tym podniosłym dniu. Dlatego zarówno występ grupy starszej jak i młodszej został uwieczniony na nagraniach oraz na pamiątkowych zdjęciach.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


teddy 5073285 340

      Za nami kolejny, pełen wrażeń, emocji i zabaw dzień - Dzień Pluszowego Misia. Dzieci od rana podejrzewały, że czeka na nie coś niezwykłego. Tak też było. Ciekawa dekoracja, kolorowe ilustracje i film edukacyjny wprowadziły Przedszkolaki w świat pluszowych przyjaciół. Na początek Panie wychowawczynie zaprezentowały film, który w prosty sposób zaznajomił Dzieci z historią Pluszowego Misia. Później, podczas zabawy z zagadkami słownymi, nasi podopieczni poznali różne znane i te mniej znane Misie. Zabawa z piosenką “Stary niedźwiedź mocno śpi” wywołał mnóstwo uśmiechów i radości. Misie pomogły również utrwalić emocje przyjemne i nieprzyjemne.