Wizyta Pani krawcowej

Aby przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią krawcową Agnieszkę Ciepielowską- mamę dziewczynki z grupy starszej.  Dzieci zapoznały się z  przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy, oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Dowiedziały się również jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Pani Agnieszka cierpliwie i z wielkim zaangażowaniem prezentowała Starszakom i Maluszkom działanie sprzętu oraz odpowiadała na liczne pytania. Okazało się, że praca krawcowej, chociaż z pozoru przyjemna wcale nie jest łatwa. Wizyta naszego Gościa okazała się dla dzieci niezwykle wartościowym wydarzeniem. Na zakończenie Przedszkolaki podziwiały efekt pracy naszej krawcowej - poduszkę i kołderkę dla lalek,  które mogli zatrzymać i wykorzystać do wspólnej zabawy. W tym miejscu pragniemy podziękować Pani Agnieszce Ciepielowskiej za wspaniały pokaz, naukę szycia oraz za słodką niespodziankę dla Dzieci.