„Babciu, Dziadku! W dniu Waszego Święta

życzenia składają wszystkie wnuczęta!”

Święto Babci i Dziadka to wyjątkowy dzień, w którym wszystkie wnuczęta mogą podziękować za trud i wysiłek włożony w wychowanie oraz za otrzymywaną dobroć i miłość. Babcia i Dziadek sprawiają, że dzieciństwo staje się szczęśliwe i beztroskie. Bezgraniczna miłość oraz troska to jedne z wielu zasług, za które wnuczęta pragną gorąco uściskać swoich Bohaterów.

W dniu 19 stycznia 2017 r. Nasze Przedszkolaki miały ku temu niemałą okazję, gdyż wtedy właśnie w murach Niepublicznych Placówek Oświatowych w Pławnej zasiedli Seniorzy zaproszeni na uroczystość Dnia Babci i Dziadka.

Dzieci z grupy młodszej i starszej, po wielu dniach prób i przygotowań, zaprezentowały program artystyczny skierowany w stronę swoich miłych Gości. Mogli oni podziwiać umiejętności swych wnuków słuchając wspólnie wykonanej piosenki, po której nastąpiła recytacja wierszy płynących prosto z serca. Kolejno Dzieci z grupy młodszej zatańczyły „Taniec Śnieżynek” do utworu Johann’a Strauss’a – „Vienna Waltz”, a następnie starsze przedszkolaki wprowadziły na salę odrobinę karnawałowego szaleństwa tańcząc „Sambę” do utworu Bellini  „Samba de Janeiro”. Występy przyjęte zostały gromkimi brawami i zadowoleniem przybyłych Seniorów. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi laurkami oraz bukiecikami kwiatów z krepiny. Goście ze wzruszeniem przyjmowali życzenia i dziękowali za występy. Dopełnieniem tego uroczystego spotkania był obiad i słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców Naszych dzielnych Przedszkolaków, którym serdecznie dziękujemy za wysiłek i trud włożony w przygotowanie uroczystości. Dzień Babci i Dziadka upłynął w miłej i serdecznej atmosferę, którą na pewno na długo zapamiętają Dzieci jak i zaproszeni goście.