Co słychać w Brzęczącym Ogrodzie?

O tym jak ważne w przyrodzie są pszczoły wie chyba każdy. Również dzieci z naszego przedszkola mogły dowiedzieć się o znaczeniu pszczół w ekosystemie. Stało się to dzięki pszczelarzom z „Brzęczącego Ogrodu” ze Zborowic, którzy 24 października przeprowadzili w naszym przedszkolu specjalną prelekcję. Dzieci podczas niej dowiedziały się, na czym polega praca pszczelarza, jak wygląda jego specjalny strój  oraz przekrój ula. Oglądnęły także film animowany o pszczołach. Dowiedziały się, co zawdzięczamy pszczołom, a także innym owadom.  Pani Iwona Wantuch  zwróciła uwagę także na to, że  w naszej gminie znajduje się 12 hoteli dla dzikich zapylaczy tj. trzmieli, chrząszczy, motyli i pszczół murarek. Jeden z nich znajduje się na naszym przedszkolnym placu zabaw i dzieci miały możliwość obejrzenia go z bliska.