Dzień Dyni

pumpkin 4454745 960 720

DZIEŃ DYNI W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniu 30 października 2020 roku w naszym Przedszkolu “Słoneczna Gromada” odbył się Dzień Dyni. Przedszkolaki już wiedzą, że dynie są bardzo zdrowe i można je wykorzystać na różne sposoby. Oglądając film edukacyjny poznały różne ich rodzaje. Dzieci utrwaliły  wiadomości na temat roli warzyw w diecie. Podczas różnych zabaw matematycznych  porównywały dynie, klasyfikowały je według wielkości, doskonaliły swoją percepcję wzrokową, sprawność manualną.

Na zakończenie zostały obdarowane dyniowymi medalami przygotowanymi przez Panie Wychowawczynie. To był bardzo ciekawy i pełen wyzwań dzień.