Dzień Misia

okrąglutkie mają buzie.

Dzieci Misie swe kochają,

do serduszka przytulają.”

Pluszowe misie, te małe i te duże, kolorowe, mięciutkie to najwierniejsi przyjaciele dzieci i mimo coraz to nowszych i ciekawszych zabawek moda na pluszaki nie przemija. Dlatego nasze Przedszkolaki 25 listopada 2020 roku chętnie celebrowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusiła nas do zorganizowania tego dnia w inny sposób niż zwykle, Dzieci nie mogły przynieść z domu swoich pluszowych przyjaciół ale towarzyszył im nasz przedszkolny Miś, dla którego Przedszkolaki wybrały imię “Wielka Stopa”. Dzień ten przepełniony był radością, śmiechem, ciekawymi aktywnościami. Na początku Dzieci poznały historię Pluszowego Misia, następnie wykonały misia z balonów doklejając mu brakujące części. Zabawa ta była świetnym ćwiczeniem sprawności manualnej, kreatywności i wyobraźni. Gdy misie były już gotowe Dzieci zaprosiły je do wspólnych zabaw muzyczno - ruchowych, które doskonaliły dziecięcą koordynację ruchową. Misie towarzyszyły Dzieciom również podczas zabaw matematycznych, dzięki którym Przedszkolaki utrwalały poznane kształty, kolory, kodowały, przyporządkowywały i klasyfikowały. Spacer po terenie przedszkola był świetną okazją do “Misiowej gimnastyki” na świeżym powietrzu. Na pamiątkę tegorocznych obchodów Dnia Misia Panie Wychowawczynie wręczyły Dzieciom dyplomy oraz medale.

Ten dzień zostanie na długo w pamięci Dzieci, ponieważ nasze Przedszkolaki wiedzą, że “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.