WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Dzień Misia

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

“Wszystkie Misie - małe, duże,

okrąglutkie mają buzie.

Dzieci Misie swe kochają,

do serduszka przytulają.”

 

            Pluszowe misie, te małe i te duże, kolorowe, mięciutkie to najwierniejsi przyjaciele dzieci i mimo coraz to nowszych i ciekawszych zabawek moda na pluszaki nie przemija. Dlatego nasze Przedszkolaki 25 listopada 2020 roku chętnie celebrowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusiła nas do zorganizowania tego dnia w inny sposób niż zwykle, Dzieci nie mogły przynieść z domu swoich pluszowych przyjaciół ale towarzyszył im nasz przedszkolny Miś, dla którego Przedszkolaki wybrały imię “Wielka Stopa”. Dzień ten przepełniony był radością, śmiechem, ciekawymi aktywnościami. Na początku Dzieci poznały historię Pluszowego Misia, następnie wykonały misia z balonów doklejając mu brakujące części. Zabawa ta była świetnym ćwiczeniem sprawności manualnej, kreatywności i wyobraźni. Gdy misie były już gotowe Dzieci zaprosiły je do wspólnych zabaw muzyczno - ruchowych, które doskonaliły dziecięcą koordynację ruchową. Misie towarzyszyły Dzieciom również podczas zabaw matematycznych, dzięki którym Przedszkolaki utrwalały poznane kształty, kolory, kodowały, przyporządkowywały i klasyfikowały. Spacer po terenie przedszkola był świetną okazją do “Misiowej gimnastyki” na świeżym powietrzu. Na pamiątkę tegorocznych obchodów Dnia Misia Panie Wychowawczynie wręczyły Dzieciom dyplomy oraz medale.

        Ten dzień zostanie na długo w pamięci Dzieci, ponieważ nasze Przedszkolaki wiedzą, że “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”.

 

Marta Pietrucha