Andrzejki w "Słonecznej Gromadzie"

ANDRZEJKI W “SŁONECZNEJ GROMADZIE"

istockphoto 1183041343 1024x1024

Hokus - pokus, czarowanie,

co ma stać się, niech się stanie.”

27 listopada 2020 roku był kolejnym dniem pełnym niezapomnianych wrażeń dla naszych Przedszkolaków. Popularne “Andrzejki” - dzień wróżb, są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Każda z grup przygotowała się w specjalny sposób na ten dzień.

Był on dniem radosnych zabaw i wróżb, dzięki którym Dzieci mogły poznać swoją dalszą i bliższą przyszłość. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów. Nie zabrakło przekładania bucików, losowania imion na serduszkach, wirującej butelki, losowania karteczek z wróżbami oraz zabaw muzyczno - ruchowych. Rodzice przygotowali dla Dzieci słodkie upominki, które zabrały do domu. Zarówno Przedszkolaki, jak i Panie Wychowawczynie z utęsknieniem czekają na następnym andrzejkowy bal, który mamy nadzieję odbędzie się w “normalnych” warunkach, bez ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.