kropelka2020

"Oszczędzaj kropelkę – eksperymenty

w przedszkolu"

drop 148199 960 720

Ochrona środowiska to temat, który jest mocno akcentowany w ostatnim czasie. By skutecznie je chronić potrzebne są radykalne kroki, bowiem stan zanieczyszczenia naszej przyrody jest zatrważający. Ważne jest przede wszystkim uświadmianie konsekwencji ludzkich poczynań. Owe uświadamianie powinno mieć swoje początki już na pierwszym etapie edukacyjnym jakim jest przedszkole. W Słonecznej Gromadzie temat ochrony środowiska przewija się przez cały rok szkolny jako stałe tamaty kompleksowe jak również dodatkowe programy czy cykle zajęć.

Ostatnio zrealizowaliśmy jeden z takich cykli, mianowicie "Oszczędzaj kropelkę". Jak sama nazwa wskazuje cykl ten dotyczył wody. Razem ze znanymi wszystkim dzieciom Fajniakami dowiedzieliśmy się ile wody pitnej jest na Ziemi i że jest jej tak mało, że naszym obowiązkiem jest ją oszczędzać. Podczas eksperymentów z wodą dzieci odkrywały jej właściwości oraz stany skupienia w jakich występuje. Uważne przedszkolaki już wiedzą w jaki sposób mogą oszczędzać wodę w codziennym życiu oraz jakie rozwiązania mogą podpowiedzieć swoim rodzicom.

Paulina Nowak