WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

kropelka2020

"Oszczędzaj kropelkę – eksperymenty

w przedszkolu"

          

drop 148199 960 720

           Ochrona środowiska to temat, który jest mocno akcentowany w ostatnim czasie. By skutecznie je chronić potrzebne są radykalne kroki, bowiem stan zanieczyszczenia naszej przyrody jest zatrważający. Ważne jest przede wszystkim uświadmianie konsekwencji ludzkich poczynań. Owe uświadamianie powinno mieć swoje początki już na pierwszym etapie edukacyjnym jakim jest przedszkole. W Słonecznej Gromadzie temat ochrony środowiska przewija się przez cały rok szkolny jako stałe tamaty kompleksowe jak również dodatkowe programy czy cykle zajęć.

Ostatnio zrealizowaliśmy jeden z takich cykli, mianowicie "Oszczędzaj kropelkę". Jak sama nazwa wskazuje cykl ten dotyczył wody. Razem ze znanymi wszystkim dzieciom Fajniakami dowiedzieliśmy się ile wody pitnej jest na Ziemi i że jest jej tak mało, że naszym obowiązkiem jest ją oszczędzać. Podczas eksperymentów z wodą dzieci odkrywały jej właściwości oraz stany skupienia w jakich występuje. Uważne przedszkolaki już wiedzą w jaki sposób mogą oszczędzać wodę w codziennym życiu oraz jakie rozwiązania mogą podpowiedzieć swoim rodzicom.

Paulina Nowak