WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Mikołaj2020

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEMsanta claus 2927962 960 720

 

 

“Święty Mikołaju, w ten grudniowy czas                                         

 na ciebie czekamy – prosimy, odwiedź nas!

 Kochany Mikołaju, przyjacielu nasz,

worek pełen niespodzianek dla nas masz!”

 

            Odwiedziny Świętego Mikołaja, to wydarzenie na które nasze Przedszkolaki czekały cały rok. Pierwszy tydzień grudnia w Przedszkolu “Słoneczna Gromada” upłynął na oczekiwaniu na tego Niezwykłego Gościa. Dzieci z grupy starszej oraz młodszej poznały historię Świętego Mikołaja, dowiedziały się, że warto pomagać i obdarowywać prezentami najbliższych oraz potrzebujących, uczyły się piosenek i rymowanek o tematyce mikołajkowej. Przedszkolaki wykonały ciekawe prace plastyczne, które przedstawiały postać Mikołaja, jego pomocników oraz renifery. W piątek, 4 grudnia Dzieci już od samego rana wypatrywały Gościa, który miał je odwiedzić.

Ogromną niespodziankę sprawił im “List od Mikołaja” w formie filmu, który Przedszkolaki obejrzały przepełnione ekscytacją, zniecierpliwieniem, niedowierzaniem oraz radością. Święty Mikołaj czekał na Dzieci przed budynkiem przedszkola, obdarował każdego Przedszkolaka wymarzonym prezentem, zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie i pognał dalej, gdzie czekały na niego kolejne Dzieci. Radości nie było końca. Wszystkie Przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie. Zdjęcia z Mikołajem będą świetną pamiątką tego spotkania.

Całe wydarzenie przebiegało z zachowaniem reżimu sanitarnego wynikającego z niebezpieczeństwa rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

Dziękujemy Rodzicom za to, iż pomogli nam sprawić by ten dzień był tajemniczy, wyjątkowy i niezapomniany dla naszych Przedszkolaków.

Marta Pietrucha