Mikołaj2020

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEMsanta claus 2927962 960 720

“Święty Mikołaju, w ten grudniowy czas

na ciebie czekamy – prosimy, odwiedź nas!

Kochany Mikołaju, przyjacielu nasz,

worek pełen niespodzianek dla nas masz!”

Odwiedziny Świętego Mikołaja, to wydarzenie na które nasze Przedszkolaki czekały cały rok. Pierwszy tydzień grudnia w Przedszkolu “Słoneczna Gromada” upłynął na oczekiwaniu na tego Niezwykłego Gościa. Dzieci z grupy starszej oraz młodszej poznały historię Świętego Mikołaja, dowiedziały się, że warto pomagać i obdarowywać prezentami najbliższych oraz potrzebujących, uczyły się piosenek i rymowanek o tematyce mikołajkowej. Przedszkolaki wykonały ciekawe prace plastyczne, które przedstawiały postać Mikołaja, jego pomocników oraz renifery. W piątek, 4 grudnia Dzieci już od samego rana wypatrywały Gościa, który miał je odwiedzić.

Ogromną niespodziankę sprawił im “List od Mikołaja” w formie filmu, który Przedszkolaki obejrzały przepełnione ekscytacją, zniecierpliwieniem, niedowierzaniem oraz radością. Święty Mikołaj czekał na Dzieci przed budynkiem przedszkola, obdarował każdego Przedszkolaka wymarzonym prezentem, zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie i pognał dalej, gdzie czekały na niego kolejne Dzieci. Radości nie było końca. Wszystkie Przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie. Zdjęcia z Mikołajem będą świetną pamiątką tego spotkania.

Całe wydarzenie przebiegało z zachowaniem reżimu sanitarnego wynikającego z niebezpieczeństwa rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

Dziękujemy Rodzicom za to, iż pomogli nam sprawić by ten dzień był tajemniczy, wyjątkowy i niezapomniany dla naszych Przedszkolaków.