OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

IMG 20210920 103556

Dzień Przedszkolaka to ważna data.

Nie tylko dla Dzieci, lecz dla całego świata!

Dzieci są ważne, każdy to powie

z nich kiedyś wyrośnie dorosły człowiek.

Więc wszystkim Dzieciom małym i dużym

życzyć dziś chcemy długich podróży,

spełnienia marzeń, cudownych wrażeń,

mnóstwa radości i samych słodkości!

Co roku, w całej Polsce 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, którego celem jest podkreślenie ważności edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz wzrost jego znaczenia w świadomości społecznej. Jest to znakomita okazja do wspólnych zabaw, integracji oraz sposób na kultywowanie przedszkolnych tradycji.

Tak było też w naszym przedszkolu. W salach było słychać muzykę, śmiech oraz pełen podekscytowania gwar Dzieci. Przedszkolaki z grupy młodszej rozpoczęły swój dzień pogadanką  na temat “Kim jestem” - doskonaliły w ten sposób swoją mowę i myślenie. Następnie bawiły się wspólnie przy rytmach dziecięcych utworów, goniły za bańkami oraz uczyły się reagowania na sygnał podczas zabawy “Wilk i owieczki”. Kolejnym punktem tego kolorowego i wesołego dnia były zabawy z chustą animacyjną, które wywołały na dziecięcych buziach szerokie uśmiechy. Na koniec Przedszkolaki kolorowały obrazek “Dzień Przedszkolaka”.

Dzieci z grupy starszej swój dzień rozpoczęły od zapoznania się z historią ich święta. Pani Wychowawczyni uświadomiła im dlaczego każdy Przedszkolak jest wyjątkowy i ważny. Oglądając film edukacyjny, Dzieci z grupy starszej utrwaliły również najważniejsze zasady, które powinien znać każdy Przedszkolak. Następnie  wzięły udział w zabawach z balonami oraz kolorowały obrazek “W moim przedszkolu”.

Na koniec wszystkie Dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami w formie medali oraz baloników. Dzień ten był wyjątkowy i wywołał pozytywne emocje u naszych Przedszkolaków.

DROGIE PRZEDSZKOLAKI! Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w Waszej pamięci. Dlatego z okazji Waszego święta, życzymy Wam uśmiechu od ucha do ucha, aby codziennie spotykało Was coś miłego i dobrego. Niech każdy dzień spędzony w przedszkolu pozwoli Wam rozwijać liczne talenty i pielęgnować rodzące się przyjaźnie!

Dyrektor Stanisław Pater

Paulina Nowak