Dzień wody

ŚWIATOWY DZIEŃ WODYdrop 148199 960 720

Woda - jeden z czterech żywiołów, element przyrody, który jest niezbędny do życia zarówno człowieka jak i zwierząt oraz roślin. Dlatego tak ważne jest, by kształtować w Dzieciach już od najmłodszych lat poczucie, że należy wodę szanować i ją oszczędzać. Korzystając z okazji, iż w marcu przypada Światowy Dzień Wody w naszym Przedszkolu odbyły się zajęcia poświęcone właśnie temu tematowi. Na początek Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny, który zapoznał je ze sposobami oczyszczania wody i ponownego jej wykorzystania. Poprzez różne działania (zabawy dydaktyczne, badawcze itp.) dowiedziały się  co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego jest ona potrzebna i w jaki sposób można ją oszczędzać. W trakcie zabawy ruchowej przy muzyce Dzieci poznały stany skupienia wody.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu. Szkolny Orlik, dzięki nieograniczonej wyobraźni naszych Przedszkolaków zamienił się w ogromną rzekę, którą przemierzali wzdłuż i w szerz. Po powrocie do Przedszkola każda grupa wykonała piękne, tematyczne prace plastyczne. Na koniec każdy otrzymał dyplom “Przyjaciela Wody”.

Święto Wody było wspaniałym, radosnym  oraz ważnym dniem, ponieważ rozbudził on w Przedszkolakach poczucie, iż bez wody nie ma życia i należy o nią dbać.

Zapraszam do fotorelacji z tego wydarzenia.