WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Dzień wody

ŚWIATOWY DZIEŃ WODYdrop 148199 960 720

 

Woda - jeden z czterech żywiołów, element przyrody, który jest niezbędny do życia zarówno człowieka jak i zwierząt oraz roślin. Dlatego tak ważne jest, by kształtować w Dzieciach już od najmłodszych lat poczucie, że należy wodę szanować i ją oszczędzać. Korzystając z okazji, iż w marcu przypada Światowy Dzień Wody w naszym Przedszkolu odbyły się zajęcia poświęcone właśnie temu tematowi. Na początek Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny, który zapoznał je ze sposobami oczyszczania wody i ponownego jej wykorzystania. Poprzez różne działania (zabawy dydaktyczne, badawcze itp.) dowiedziały się  co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego jest ona potrzebna i w jaki sposób można ją oszczędzać. W trakcie zabawy ruchowej przy muzyce Dzieci poznały stany skupienia wody.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu. Szkolny Orlik, dzięki nieograniczonej wyobraźni naszych Przedszkolaków zamienił się w ogromną rzekę, którą przemierzali wzdłuż i w szerz. Po powrocie do Przedszkola każda grupa wykonała piękne, tematyczne prace plastyczne. Na koniec każdy otrzymał dyplom “Przyjaciela Wody”.

Święto Wody było wspaniałym, radosnym  oraz ważnym dniem, ponieważ rozbudził on w Przedszkolakach poczucie, iż bez wody nie ma życia i należy o nią dbać.

Zapraszam do fotorelacji z tego wydarzenia.

                                                                                                                                                                                                Marta Pietrucha