WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Konstytucja trudne słowo,

lecz z łatwością wytłumaczę

Prawa, wolność, obowiązki

To oznacza - nie inaczej (...)”

A. Dziechciarczyk

    Z okazji obchodów 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja delegacja z naszego przedszkola wzięła udział w uroczystościach na rynku w Ciężkowicach. Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Narodowego oraz wysłuchaniu wystąpienia Burmistrza Gminy Ciężkowice Pana Stanisława Kuropatwy, dzieci wraz z wychowawczyniami złożyły wiązankę okolicznościową przy Ławeczce I.J. Paderewskiego.

   Zaś we środę 4 maja dzieci z grupy starszej uczestniczyły w uroczystej akademii upamiętniającej tą rocznicę, przygotowaną przez nauczycieli oraz uczniów ze szkoły podstawowej. Przedszkolaki zatańczyły Krakowiaka w tradycyjnych strojach.

 

  Warto zaznaczyć, że uczestnictwo dzieci w takich wydarzeniach jest najlepszą okazją na budowanie przywiązania do Ojczyzny oraz kształtowania świadomości narodowej. Zadaniem przedszkola jest promowanie wzorców obywatelskich, właściwych postaw patriotycznych, upowszechnianie wiedzy historycznej, znajomości dziedzictwa kulturowego. Święto Narodowe Trzeciego Maja to wyjątkowy dzień, który ubogaca przedszkolaki w kolejne doświadczenia, niepowtarzalne emocje ale przede wszystkim napawa wszystkich ogromną dumą, że przynależymy do wspólnoty narodowej, która nazywa się POLSKA!

     Fotorelacja (źródło: archiwum prywatne oraz Dariusz Oleksowicz Fotografia)

Marta Pietrucha