Pinokio

O chłopcu z drewna, czyli teatr lalek w naszym przedszkolu

IMG 20220429 110402

W miniony piątek nasze placówki ponownie odwiedził teatr lalek z Nowego Sącza ze spektaklem “Pinokio”. Przedszkolaki oraz dzieci z klas młodszych zebrały się na sali gimnastycznej, by poznać niezwykłe przygody drewnianego chłopca. To wydarzenie było świetną okazją, by wszystkie dzieci dowiedziały się jak trudna i długa jest droga do stania się dobrym człowiekiem. Przygody chłopca z drewna o imieniu Pinokio udowodniły, że jest to możliwe, wystarczy tylko słuchać dobrych rad i mocno chcieć. Z teatralnej adaptacji słynnej książki Carlo Collodiego płyną również inne wartości, między innymi to, iż dzięki systematycznej pracy i nauce osiągamy sukcesy, stajemy się odpowiedzialni a trud, który wkładamy w to zostaje nagrodzony. Dzieci już wiedzą, że w życiu warto godnie i uczciwie postępować, kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek oraz, że trzeba wierzyć w swoje marzenia, a miłość i dobro czynią cuda.

Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.Wszyscy świetnie się bawili, było mnóstwo śmiechu i radości.