Wycieczka do Ciężkowic

 

WYCIECZKA DO CIĘŻKOWIC

1653883876241

    W piątek 27 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w wycieczce do Ciężkowic. Głównym celem wycieczki było utrwalenie i poszerzenie wiadomości dotyczących znajomości otaczającej przyrody, życia roślin i zwierząt oraz integracja dzieci poprzez wspólne spędzanie czasu, nauki i rekreacji. Podekscytowanie, radość i wiele innych emocji towarzyszyło im od samego rana. Po śniadaniu obie grupy zebrały się przed szkołą, gdzie czekał na nie autobus. Dla większości przedszkolaków była to pierwsza podróż tym środkiem lokomocji. Pierwszym punktem naszej wycieczki był Rezerwat Przyrody Nieożywionej - Skamieniałe Miasto. Dzieci w towarzystwie przewodnika zwiedziły najbliższe skałki, poznały ich historię, dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach żyjących w rezerwacie. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków. Tutaj dzieci poznały największe zwierzęta żyjące na Pogórzu Ciężkowickim, ich zwyczaje, tryb życia itp.

Przewodnicy w ciekawy i przystępny dla dzieci sposób przedstawili walory przepięknej Ziemi Ciężkowickiej. Niebywałą atrakcją była podróż batyskafem - interaktywną łodzią podwodną. Przedszkolaki “wpłynęły” do rzeki Biała, poznały jej mieszkańców oraz zagrożenia, które zewsząd na nich czekają. Na koniec zatrzymaliśmy się w Parku Zdrojowym, gdzie wśród malowniczego krajobrazu przyszedł czas na odpoczynek i odrobinę zabawy. Dzieci zjadły pyszne lody, skorzystały z miejscowego placu zabaw, spacerowały alejkami.

   Wszyscy zmęczeni ale bezpieczni i szczęśliwi wrócili do przedszkola, gdzie czekali już rodzice. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu wrażeń i stała się bogatym źródłem wiedzy o przyrodzie.

   W tym miejscu należy zaznaczyć, że nasze przedszkolaki to wyjątkowe, zdyscyplinowane dzieci, które doskonale znają zasady zachowania się podczas podróży, w muzeum oraz w rezerwacie. Znają i stosują zwroty grzecznościowe i dbają o siebie nawzajem. Z pewnością kiedyś powtórzymy taką wyprawę.

    Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Marta Pietrucha