WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Policjant

BEZPIECZEŃSTWO JEST NAJWAŻNIEJSZE

IMG 20220927 113335

 

            Miesiąc wrzesień to najgorętszy okres na drogach w pobliżu szkół i przedszkoli, dlatego ważne jest uwrażliwianie dzieci na zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróży do przedszkola. W trakcie zajęć dydaktycznych nasi podopieczni poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Z tej okazji przedszkole “Słoneczna Gromada” odwiedził dzielnicowy Pan Dawid Smagacz, który przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Pan Policjant uświadomił dzieciom konieczność jeżdżenia w fotelikach, zapinania pasów oraz przypomniał numery alarmowe. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z mundurem, wyposażeniem oraz codzienną pracą policjanta. Jednak niebywałą atrakcją była możliwość zobaczenia z bliska radiowozu oraz włączenie sygnałów dźwiękowych. Na zakończenie spotkania pan policjant obdarował dzieci odblaskami.

 

    Warto zaznaczyć, że takie spotkania są bardzo ważne, ponieważ po takich wydarzeniach dzieci są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i zdarza się, że często to one wskazują dorosłym m. in. właściwe sposoby zachowania się na drodze.

    Dziękujemy Panu Dawidowi Smagaczowi za pouczające i pełne wrażeń spotkanie.

    Zapraszamy do galerii zdjęć.

Marta Pietrucha