Dzień Jabłka

Rosną jabłka na jabłoni

308990250 786812112525714 8666738546801690401 n

Jesień zawitała w naszym przedszkolu już na dobre. Sale wypełniły kolorowe dekoracje, na parapecie pojawiły się skarby jesieni, m.in szyszki, orzeczhy, dynie, kasztany, żołędzie, kolorowe liście oraz wrzosy. Dzieci zapoznały się ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie, wszystkimi zmysłami poznawały dary pól, sadów i lasów. Ta barwna pora roku kojarzy się nie tylko z chłodem i opadającymi liśćmi ale również z czerwonymi, rumianymi jabłuszkami. Dlatego w środę, 28 września w naszym przedszkolu obchodzono Dzień Jabłka. Wychowawczynie przygotowały dla dzieci zagadki, ciekawostki oraz różne zabawy związane z jabłkami. Przedszkolaki dowiedziały się skąd się biorą jabłka oraz ile korzyści mają dla naszego zdrowia. Mieli oni również okazję skosztować soku jabłkowego, marmolady i posmakować różnych rodzajów jabłek. Na koniec dnia wszystkie dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

Od dziś każdy przedszkolak głośno woła: “Zjadam jabłuszko czerwone, będę rumiane i zdrowe!”

Zapraszamy do galerii zdjęć.