WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Jesienne pasowanie ....

JESIENNE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 DSC 0237

   Nasze przedszkole “Słoneczna Gromada” liczy 40 dzieci. Spora ich część w tym roku rozpoczęła swoją przedszkolną przygodę po raz pierwszy. Dlatego w piątek 21 października odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka, w której wzięli udział zaproszeni Rodzice oraz Dyrektor Pan Stanisław Pater.

    Po uroczystym przywitaniu wszystkich zgromadzonych, dzieci z grupy starszej zaprezentowały się z wierszykami oraz z piosenką pt. “Jesień”. Dzieci z grupy młodszej przedstawiły inscenizację do piosenki “Przeziębiona Jesień”. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po części artystycznej, dzieci obiecały: nie płakać i nie szlochać, swoje Panie mocno kochać, grzecznie bawić się i fikać, w mig zajadać z talerzyka. Wreszcie nadszedł czas pasowania każdego przedszkolaka,  którego dokonał Dyrektor naszego przedszkola dotykając ramienia ogromnym ołówkiem. Na pamiątkę tego niezwykłego dnia każdy przedszkolak otrzymał dyplom przygotowany przez Wychowawczynie oraz upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców z pewnością powód do dumy  i zadowolenia ze swoich pociech.

 

    W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania Dyrektorowi naszego przedszkola - Panu Stanisławowi Paterowi - za pasowanie dzieci, Rodzicom - Paniom Anecie Kasztelewicz, Karolinie Lachowicz, Małgorzacie Wojnie za przygotowanie upominków w postaci kredek wypełnionych słodkościami i niespodziankami oraz pozostałym Rodzicom za obecność w tym ważnym dla ich dzieci dniu.

Wszystkim podopiecznym naszego przedszkola życzymy aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł za sobą wiele interesujących doświadczeń. Niech Wasze marzenia się spełniają!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego dnia.

Marta Pietrucha

Paulina Nowak