WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Dzień Dyni

POMARAŃCZOWY DZIEŃ DYNI

IMG 20221028 110216

   W październiku, gdy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić Dzień Dyni. Ten kolejny nietypowy dzień w naszym przedszkolu obchodziliśmy 28 października. Dzieci z obu grup przyszły ubrane na pomarańczowo, sale zdobiły dyniowe dekoracje i wszyscy mogliśmy się poczuć jak na dyniowej farmie. Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki zapoznały się z różnymi rodzajami dyń, ich historią. Czy dynia jest zdrowa? Jakie potrawy możemy przygotować z dyni? Co to jest halloween? Na te i inne pytania dzieci znalazły odpowiedź w filmie edukacyjnym “Kazio i dzień dyni”. Następnie odbyły się dyniowe zabawy. Dzieci z grupy starszej miały nie lada wyzwanie. Musiały odnaleźć wszystkie dynie, które ukryły się na ich sali. Dzieci z grupy młodszej utrwalały kolor pomarańczowy oraz ćwiczyły poprawną wymowę wykorzystując do tego karty obrazkowe. Na koniec wszystkie przedszkolaki wykonały dyniowe prace plastyczne i na pamiątkę tego dnia zostały obdarowane medalami przygotowanymi przez Wychowawczynie. 

 

   Zajęcia w ramach dni nietypowych są świetną okazją do tego, by rozwijać w najmłodszych ciekawość świata, wyobraźnię, poprzez zabawę uczyć dzieci szacunku, tolerancji, ekologii, zdrowego odżywiania. Każde takie zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych podopiecznych, co widać na załączonych zdjęciach.

   Zapraszamy do galerii zdjęć.

Marta Pietrucha