WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

„Święty Mikołaju, nie wracaj do raju! Zostań tu na Ziemi, wszyscy Cię kochają!” – wizyta Św. Mikołaja w Naszym Przedszkolu. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie ucząc się piosenki i wiersza. 06.12.17 r. nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień.

Image is not available

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

Jak wszystkim wiadomo, Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. Również Dzieci z Naszego Przedszkola w dniu 30.11.2017r. zgłębiły się w tajniki „przewidywania” przyszłości.

Image is not available

ŚWIATOWY DZIEŃ
PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Pomimo ogromu ciekawych, interaktywnych zabawek moda na misie nie przemija, bo „(…)

Image is not available

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Karty historii potwierdzają, iż dzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne… Jak wyglądała droga Polaków do wolności?
Czy szlachetne życie i miłość do Ojczyzny tych, którzy nie zawahali się być jak „kamienie rzucane przez Boga na szaniec”, mają dla nas współczesnych Polaków znaczenie? W czym winien wyrażać się nasz patriotyzm?

Image is not available

DZIEŃ MAMY I TATY

Maj z pewnością jest najpiękniejszym miesiącem i nie bez powodu w tym właśnie czasie, kiedy kwitną wszystkie kwiaty, obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze- Dzień Matki. W naszych placówkach uroczystość ta została połączona z Dniem Ojca, który przecież odgrywa równie ważną rolę w życiu każdego dziecka.

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA STARSZAKÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available

PRZEDSZKOLAKI
GRUPA MALUCHÓW

Lista dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej w roku szkolnym 2017/2018:

Image is not available
previous arrow
next arrow
Slider

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

Spotkanie z ratownikiem

Spotkanie z ratownikiem medycznym,

czyli warsztaty pierwszej pomocy

przedmedycznej dla dzieci

IMG 20221108 094108

 

We wtorek 8 listopada w naszym przedszkolu odbyło się niezwykle ważne spotkanie z ratownikiem medycznym, Panem Marcinem Przybyłowiczem - pracownikiem gorlickiego SORu oraz studentem ratownictwa medycznego na Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu Panem Jakubem Kuropatwą. Ważne jest, by od najmłodszych lat zaznajamiać dzieci z tematem zdrowia, bezpieczeństwa oraz kształtować w nich postawę pomagania drugiemu człowiekowi w sytuacjach zagrożenia życia, dlatego nasi podopieczni wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Spotkanie rozpoczęło się od zaznajomienia dzieci z zawodem ratownika medycznego, utrwalenia numerów alarmowych. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia sprzętu, apteczki, torby oraz narzędzi niezbędnych podczas udzielania pierwszej pomocy przez wykwalifikowany zespół ratowników medycznych. Następnie nasi podopieczni wysłuchali informacji na temat sposobów udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, urazów, omdleń oraz ataków padaczki, uczyły się jak sprawdzać czy osoba poszkodowana jest przytomna oraz jak ułożyć taką osobę w pozycji bezpiecznej bocznej. Nie zabrakło ćwiczeń praktycznych, które dzieci wykonywały w parach pod czujnym okiem naszych gości. Miały one możliwość bandażowania kończyn swoich kolegów i koleżanek, co też z wielkim zaangażowaniem oraz skrupulatnie wykonywały. Na koniec przedszkolaki poznały znaczenie skrótu RKO (resuscytacja krążeniowo - oddechowa) oraz mogły poćwiczyć na fantomie prawidłowe jej wykonanie.

Całe spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze, było bardzo interesujące i pouczające. Wiedza, którą zdobyli nasi podopieczni oraz ćwiczenia praktyczne pozwoliły im poczuć się “małymi ratownikami” i mamy nadzieję, że dzięki temu nasi wychowankowie będą potrafili w razie konieczności pomóc potrzebującej osobie a nawet uratować komuś życie.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panom Marcinowi Przybyłowiczowi oraz Jakubowi Kuropatwie za przybliżenie dzieciom z naszego przedszkola pracy ratownika medycznego oraz przeprowadzenie warsztatów z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziękujemy również za upominki w postaci przypinek “Małego Ratownika” oraz niezwykłych długopisów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Dyrektor Stanisław Pater

Marta Pietrucha

Paulina Nowak