BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

WRZESIEŃ 2008

„Wykształcenie to dobro, którego  nic nie jest w stanie nas pozbawić” 

                      
W 2008 roku nad naszą publiczną szkołą podstawową zawisła groźba jej likwidacji lub reorganizacji w wyniku, której pozostałoby tylko 3 klasy. Mieszkańcy obawiając się utraty jedynej placówki oświatowej na terenie naszej miejscowości utworzyli stowarzyszenie pod nazwa „Stowarzyszenie Rozwój wsi Pławna”, które zobowiązało się poprowadzić szkołę w formie niepublicznej, - i tak w roku szkolnym 2008/2009 taką formą objęto trzy klasy szkoły podstawowej (IV-VI). sam 1
W następnym roku szkolnym przejęto całą szkołę podstawową oraz przedszkole, a w roku szkolnym 2010/11 utworzono I klasę gimnazjum. Dziś Stowarzyszenie prowadzi  trzy placówki – przedszkole składające się z dwóch oddziałów do których uczęszcza 32 dzieci, szkołę podstawową do której uczęszcza 45 dzieci oraz gimnazjum do którego uczęszcza 32 uczniów.

Nasze placówki są doskonale wyposażone w nowoczesne pomoce naukowe oraz sprzęt do nauczania. Dysponujemy urokliwym placem zabaw dla dzieci przedszkolnych, wielofunkcyjnym boiskiem sportowym, na którym można uprawiać piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz tenis ziemny. Posiadamy tez drugie boisko do siatkówki i koszykówki. Czynimy starania aby zdobyć środki na urządzenie boiska do piłki plażowej, nowoczesnej bieżni 60m ,skoczni la z rozbiegiem, a perspektywicznie myślimy o budowie hali sportowej. Do naszego gimnazjum uczęszcza  młodzież z Pławnej jak również z Kąśnej Dolnej i Jastrzębi, dla której organizujemy bezpłatny, wygodny i  bezpieczny dowóz. Nasze placówki realizują wiele atrakcyjnych zajęć dodatkowych i pozalekcyjnych, i tak w przedszkolu realizujemy naukę języka angielskiego oraz języka niemieckiego, rytmikę, zajęcia logopedyczne, gimnastykę korekcyjną.

W szkole podstawowej i gimnazjum nasze dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach teatralnych, kółkach językowych, przedmiotowych język polski, matematyka, fizyka, geografia), zajęciach wyrównawczych, kółkach muzycznych na których uczą się gry na gitarze oraz organach. Dysponujemy też dwoma pianinami, na których można zgłębiać tajniki tych instrumentów.

Dysponujemy też dwoma pianinami, na których można zgłębiać tajniki tych instrumentów. Po dobrym muzycznym przygotowaniu nasi wychowankowie z dużym powodzeniem realizują naukę w szkołach muzycznych. Organizujemy też naukę pływania na basenie w Gorlicach  dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

W ramach pracy kółka teatralnego nasi uczniowie wyjeżdżają do większych ośrodków miejskich w celu uczestnictwa w spektaklach teatralnych oraz projekcjach filmowych. Nadmieniam, ze uczestnictwo w wyżej podanych formach jest całkowicie bezpłatne. Dla dzieci przedszkolnych i z klas I-III zapraszamy teatrzyki ze swoimi spektaklami.

Co roku organizujemy 2 wycieczki ogólnoszkolne – jedną zagraniczną , a drugą krajową. Zwracamy uwagę na wszechstronny rozwój naszych wychowanków, którzy osiągają dobre wyniki w sprawdzianach i egzaminach gimnazjalnych. Dożywiamy 98 procent uczniów smacznymi posiłkami przygotowanymi przez kuchnię przy Szkole Podstawowej w Ciężkowicach, a przedszkolacy otrzymują wspaniałe 3-daniowe posiłki ze stołówki przy Szkole Podstawowej w Bobowej. Nasze placówki są bezpieczne i przyjazne zarówno dla dzieci jak i rodziców. Gdyby ktoś był bardziej zainteresowany pracą w naszych szkołach i przedszkolu  – serdecznie zapraszamy do odwiedzin.

                                               

Stanisław Pater

Dyrektor Niepublicznych Placówek Oświatowych w Pławnej

Bliżej szkoły w Pławnej, rozmowa z Dyrektorem Stanisławem Paterem

http://pogorze24.pl/blizej-szkoly-w-plawnej-rozmowa-z-dyrektorem-stanislawem-paterem/13277/