Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne w Restauracji Spiżarnia

w Zborowicach

20230403 114552

3 kwietnia, w pewien poniedziałkowy, iście zimowy poranek Dzieci z naszej Słonecznej Gromady odbyły niezwykłą wycieczkę. Jej niezwykłość podkreślił fakt, iż była to bardzo bliska wycieczka. Około godziny 10. 00 wyruszyliśmy spod Szkoły w Pławnej autobusem, który w przeciągu kilku minut zawiózł nas do Restauracji Spiżarnia w Zborowicach. Nie pojawiliśmy się tam przypadkiem a na zaproszenie uroczej Tosi uczęszczającej do naszego Przedszkola. Już w progu powitała nas Gospodyni, Pani Iwona Zabielny i z szerokim uśmiechem zaprosiła do środka. Dzieci były bardzo podekscytowane. Wprost nie mogły doczekać się możliwości podejrzenia jak Profesjonalny Kucharz robi pizzę i tego co Je najbardziej ucieszyło, mianowicie samodzielnego wykończenia jej dodatkami. Każde z dzieci miało możliwość ułożenia na cieście swoich ulubionych dodatków a było ich mnóstwo! Gospodarze, Pani Iwona, Pan Rafał, Pani Weronika oraz Pan Jakub zadbali o to, by nasi mali Podopieczni mieli wiele możliwości wyboru. Zostaliśmy przyjęci iście po królewsku!

Po ułożeniu swoich ulubionych produktów na pizzach rozpoczęło się ich pieczenie w profesjonalnym, rozgrzanym piecu. Trwało to dosłownie 4 minuty! Potem zaczęło się najlepsze – degustacja! Każde z dzieci spróbowało swojego kulinarnego dzieła a z Ich opisów możemy wywnioskować, że efekt był fenomenalny. Na uwagę zasługuje tutaj również logistyczne zaplanowanie spotkania, które z pełną odpowiedzialnością nazywam warsztatami. Dzieci podzielone na trzy grupy w ogóle nie zauważyły konieczności czekania na swoją kolej, bowiem gdy jedni zajmowali się pizzą inni kolorowali przygotowane dla nich kolorowanki. Jesteśmy zachwyceni spotkaniem! Nie tylko Dzieci dla których ten dzień na pewno na długo zapadnie w pamięci, my dorośli również! Wszyscy czuliśmy się wspaniale. Było smacznie, panowała ciepła, rodzinna atmosfera a każdy z obecnych czuł się jak gość wyjątkowy. Na koniec spotkania każde z dzieci otrzymało dyplom „Kwalifikowanego Pizzermana”

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Tosi za Jej zaproszenie, Rodzicom Tosi, Pani Weronice i Panu Jakubowi Wantuchom oraz Dziadkom Tosi Pani Iwonie i Rafałowi Zabielnym za tak wspaniałe ugoszczenie nas i zorganizowanie warsztatów atrakcyjnych nie tylko pod względem rozrywkowym, ale także dydaktycznym i wychowawczym. Pokazanie „od podszewki” i przybliżenie tym samym zawodu kucharza było bardzo edukacyjne dla naszych dzieci i wspomogło nas – Przedszkole w realizacji misji jaką jest przygotowanie dzieci do późniejszego, dorosłego życia.

Dziękujemy!

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Pławnej Stanisław Pater