„Przyszła wiosna do lasu, narobiła hałasu!”

20240321 095924

Wiosna już na dobre zagościła w naszych kalendarzach i jest coraz bardziej widoczna w budzącej się do życia przyrodzie. Nasze Przedszkolaki czując powiew coraz cieplejszego wiatru świętowały dziś (21 marca) powitanie wiosny. Ubrani na zielono spędzili pełen aktywności dzień sadząc przyniesione przez siebie cebulki, wykonując prace plastyczne i ozdabiając „gaik” – i w ten sposób symbolicznie witając nową porę roku. Na koniec dnia sprawdziliśmy gdzie już widać wiosnę spacerując z naszymi gaikami po terenie szkoły i przedszkola. Trzeba przyznać, że nasze Dzieci są bardzo pracowite, chętne do podejmowania różnorodnych aktywności i bardzo pomysłowe.

dino 2024517 960 720Dzień Dinozaura w naszym Przedszkolu

20240226 105340

26 stycznia obchodzimy dzień, który wśród Przedszkolaków budzi wiele emocji. Dzień Dinozaura, bo o tym mowa jest wdzięcznym tematem wielu ciekawych ćwiczeń, zadań i aktywności realizowanych w ciągu dnia.

Naszych Przedszkolaków spokojnie możemy nazwać specjalistami w dziedzinie prehistorii. Niektórzy nawet ubrali się tematycznie! Tak trudne nazwy jak alozaur czy brachiozaur nie były dla naszych Dzieci żadnym novum. Okazało się, że nie dość że znają nazwy wielu dinozaurów to jeszcze potrafią je scharakteryzować pod względem budowy ciała jak i sposobu odżywiania. Na zdjęciach w poniższej galerii można obejrzeć jak Przedszkolaki ze Słonecznej Gromady spędziły ten dzień. Zabawy ruchowo-naśladowcze, mnóstwo ćwiczeń manualnych a także odrobina edukacji przy tablicy multimedialnej.

Tego dnia nasze sale rozbrzmiewały głośnym „roarrrr!”

Zapraszamy do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej!

W dniach od 19 lutego do 19 marca 2024r. odbywa się rekrutacja dzieci do Niepublicznego Przedszkola "Słoneczna Gromada" na rok szkolny 2024/2025.

Oferujemy:

- bezpłatny pobyt dziecka w godzinach 7. 45 do 14. 15;

- szeroki wachlarz bezpłatnych zajęć dodatkowych, takich jak: j. angielski, j. niemiecki, rytmika, taniec oraz zajęcia gimnastyczne z elementami gimnastyki korekcyjnej;

- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,

- miłą i ciepłą atmosferę,

W celu zapisania dziecka do placówki należy pobrać z sekretariatu formularz zgłoszeniowy i we wskazanym wyżej terminie złożyć u dyrektora lub w sekretariacie.

Zapraszamy!

W związku ze zbilżającymi się Świętami Bożego Narodzenia życzymy
wszystkim naszym Przedszkolakom oraz ich Rodzicom by czas Bożego
Narodzenia był pełen ciepła, radości i wytchnienia od codziennego pędu.
Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności

w Nowym Roku życzy

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Pławnej,
Wychowawczynie
oraz Pracownicy

„Babciu! Dziadku!

W dniu Waszego święta każdy przedszkolak o Was pamięta!”

DSC 0022

Jaki jest najważniejszy dzień w artystycznym kalendarzu każdego przedszkolaka? Oczywiście Dzień Babci i Dziadka! Dzień w którym mogą okazać swoim wspaniałym babciom i dziadkom jak bardzo ich kochają i szanują.

W naszym Przedszkolu uroczystość z tej okazji odbyła się 23 stycznia. Cały dzień był pełen emocji i oczekiwania na zacnych Gości. Wszystkie Dzieci przybyły do przedszkola pięknie i elegancko ubrane. W zniecierpliwieniu oczekiwaliśmy godziny rozpoczęcia naszego świętowania. Gdy wybiła godzina „zero”, w podniosłych nastrojach zabarwionych nutą tremy Przedszkolaki rozpoczęły swój występ. Najpierw wystąpiły Maluszki pięknie recytując wiersz i śpiewając piosenkę „Życzenia dla babci i dziadka” z symbolizującymi ogrom ich miłości do dziadków czerwonymi serduszkami w rękach.

Świąteczna krzątanina w Słonecznej Gromadzie

20231221 111425

Przygotowania do Świąt trwają w najlepsze! W naszym Przedszkolu już od prawie dwóch tygodni nie ustajemy w wysiłkach tworząc wspaniałą świąteczną atmosferę. Dzieci wykonały mnóstwo prac plastycznych, ubierały choinki, stworzyły kartki świąteczne i w punkcie kulminacyjnym udekorowały przepyszne pierniczki, co jak można zauważyć stało się w naszym przedszkolu świąteczną tradycją. W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Pani Katarzynie Prymaszko, za upieczenie dla wszystkich przedszkolaków pierniczków oraz przygotowanie ozdób potrzebnych do ich dekoracji.

Nareszcie jesteś Św. Mikołaju!

DSC 0617

6 grudnia jak co roku wszystkie nasze grzeczne Przedszkolaki odbyły spotkanie na które z wytęsknieniem czekały. Wystrojeni w piękne, czerwone stroje z mikołajkowymi akcentami niecierpliwie spoglądały na zegar a słyszane na sali rozmowy dotyczyły tyko jednego….

ANDRZEJKI - MAGICZNY DZIEŃ WRÓŻB

W NASZYM PRZEDSZKOLU

371375610 1375485433096614 5084525342887449976 n

Wigilia Św. Andrzeja, czyli popularne Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dziś. W naszym przedszkolu ten dzień był pełen magicznych wróżb, zabaw, przyjaznej atmosfery. Dzieci z obu grup, przystrojone w piękne, kolorowe stroje zebrały się na jednej sali, gdzie zapoznały się z historią i znaczeniem andrzejek. Każde z nich chciało zajrzeć w przyszłość - w tę bliższą i dalszą. Ktoś z nich zostanie dentystą, kosmonautą, strażakiem czy doktorem. Kogoś innego czeka miła niespodzianka, nowe przyjaźnie, niespodziewany prezent. Czy te wróżby się spełnią? Czas pokaże. Jednak przyniosły one dzieciom mnóstwo radości i świetnej zabawy. Nie zabrakło również tańców przy skocznej muzyce i słodkiego poczęstunku..

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

20231124 100253

W czasie niepogody dzieci się nudzą? Nie w naszym Przedszkolu! W piątek (24 listopada) obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde z dzieci przybyło w ten dzień do Przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem. Czy były to tylko misie? Oj nie… otóż tego dnia w naszych murach gościliśmy również pieski, kotki a nawet pluszowe owoce, które Dzieci dumnie zaprezentowały podczas zajęć.