Wycieczka

Wycieczka do Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej

w Ciężkowicach

IMG 20230419 WA0008

W miniony wtorek dzieci z naszego przedszkola wraz z Wychowawczyniami oraz Panem Dyrektorem Stanisławem Paterem wybrały się do nowo otwartego obiektu na terenie Pogórza Ciężkowickiego - do Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy oglądając bajkę edukacyjną o małej kropelce, której przygody przybliżyły dzieciom skutki zanieczyszczania wody.

Następnie dzieci udały się do sal, gdzie obejrzały interaktywną wystawę pt. “Ziemia-Woda-Powietrze”. Tam między innymi mogły zobaczyć skały z odwiertu “Ignacy”, mapę Ciężkowicko - Rożnowskiego Parku Krajobrazowego. W “Jaskini nietoperzy” poznały nietoperza zamieszkującego nasz region. W kolejnych salach ekspozycyjnych dzieci wysłuchały ciekawostek na temat Układu Słonecznego, brały czynny udział w eksperymentach związanych z żywiołem jakim jest powietrze a w części poświęconej wodzie dowiedziały się między innymi z ilu litrów wody składają się ich małe ciała.

Dzieci z zapartym tchem wsłuchiwały się w opowiadania przewodników, z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem uczestniczyły w doświadczeniach i eksperymentach a zwiedzanie tego niezwykłego miejsca było dla nich  świetną okazją do poszerzenia wiedzy przyrodniczej, rozwijania ich zainteresowań ekologią, zjawiskami atmosferycznymi i do wdrażania do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Cieszy fakt, że na terenie naszej Gminy powstało takie Centrum oraz to, że Ciężkowice powoli stają się uzdrowiskiem.

Wycieczka była dla naszych przedszkolaków świetną przygodą, pełną niezapomnianych wrażeń, owocną w ogrom nowej wiedzy i zapewne na długo zostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.