DZIEŃ KROPKI - CZYLI ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI

Beztytuu

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest 15 września - to okazja by porozmawiać z dziećmi o talentach, umiejętnościach i o odwadze w pokonywaniu trudności.

Tego dnia zajęcia w naszym przedszkolu były kolorowe i aktywne. Dzieci miały za zadanie odnaleźć kolorowe kropki ukryte w salach, pokolorować “kropeczkowe” obrazki i odkryć zwierzątko łącząc kropki na kartce. Następnie przedszkolaki wysłuchały opowiadania “Wielki wyścig” opowiadające o małej odważnej Kropeczce, która pokonując swoje lęki i słabości udowodniła, że każdy z nas jest wyjątkowy a dzięki swej odwadze możemy nieść pomoc innym i czynić dobro. Ważne, by rozwijać w dzieciach właśnie tą odwagę, wiarę we własne możliwości i chęć pokonywania trudności.

Na koniec dnia dzieci spędziły aktywnie czas na szkolnym podwórku wykorzystując kolorową kredę do kreatywnej plastycznej twórczości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.