Dzień Dyni

IMG 20231031 100428

W sierpniu są pomidory, we wrześniu jabłka a w październiku królową jest dynia. Dzień Dyni obchodzony 31 października to świetna okazja, by zapoznać dzieci z tym, jak bardzo wartościowe to warzywo. Tak właśnie było w naszym przedszkolu. Dzieci z obu grup zapoznały się z różnymi gatunkami dyni, opisywały ich wygląd oraz przeznaczenie. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego rozmawiały o wartościach odżywczych dyni oraz o potrawach i daniach, które można z niej wykonać. Były też zabawy ruchowe, ćwiczenia w przeliczaniu, klasyfikowaniu i segregowaniu oraz sesja zdjęciowa. Na koniec przedszkolaki z grupy starszej wykonały przepiękne dynie z pasków kolorowego papieru a dzieci z grupy młodszej dynie z kółek, utrwalając tym samym poznany kształt.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Marta Pietruch