Dzień Babci i Dziadka 2024r

„Babciu! Dziadku!

W dniu Waszego święta każdy przedszkolak o Was pamięta!”

DSC 0022

Jaki jest najważniejszy dzień w artystycznym kalendarzu każdego przedszkolaka? Oczywiście Dzień Babci i Dziadka! Dzień w którym mogą okazać swoim wspaniałym babciom i dziadkom jak bardzo ich kochają i szanują.

W naszym Przedszkolu uroczystość z tej okazji odbyła się 23 stycznia. Cały dzień był pełen emocji i oczekiwania na zacnych Gości. Wszystkie Dzieci przybyły do przedszkola pięknie i elegancko ubrane. W zniecierpliwieniu oczekiwaliśmy godziny rozpoczęcia naszego świętowania. Gdy wybiła godzina „zero”, w podniosłych nastrojach zabarwionych nutą tremy Przedszkolaki rozpoczęły swój występ. Najpierw wystąpiły Maluszki pięknie recytując wiersz i śpiewając piosenkę „Życzenia dla babci i dziadka” z symbolizującymi ogrom ich miłości do dziadków czerwonymi serduszkami w rękach.

Następnie na scenę wkroczyły Starszaczki. Przedstawiając scenkę jak to zabawki w przedszkolu szykują swoją salę na przyjęcie Babć i Dziadków zaprezentowały swoje talenty aktorskie, świetne zgranie jako cała grupa oraz dojrzałość emocjonalną. Na uwagę zasługują również stroje naszych aktorów, które można podziwiać poniżej w galerii zdjęć.  Na tym jednak nie koniec! Piosenka ”Rock’n’roll dla babci i dziadka” połączona z rytmicznym tańcem na długo zapadła w pamięć naszej widowni i była nucona na długo po występie. Zwieńczeniem naszego recitalu był taniec wykonany przez dzieci samymi rączkami do utworu „Taniec Eleny” (muz. Michał Lorenc) Ten niezwykle nastrojowy utwór wzruszył każdego z nas pokazując jednocześnie jak muzyka może wspaniale łączyć pokolenia.

Tego dnia każdy Przedszkolak dał z siebie wszystko a ich śpiew rozbrzmiewał w murach naszej szkoły radując tak naszych wspaniałych Gości jak i nas samych. Napawa nas dumą fakt, że Dzieci z którymi mamy zaszczyt pracować są tak niezwykłe!

Paulina Nowak

Galeria - link