Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

20231124 100253

W czasie niepogody dzieci się nudzą? Nie w naszym Przedszkolu! W piątek (24 listopada) obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde z dzieci przybyło w ten dzień do Przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem. Czy były to tylko misie? Oj nie… otóż tego dnia w naszych murach gościliśmy również pieski, kotki a nawet pluszowe owoce, które Dzieci dumnie zaprezentowały podczas zajęć.

Tego dnia dowiedzieliśmy się jak rozpoczęła się historia pluszowej zabawki i skąd jej popularność. Potem było kilka zabaw matematycznych ze swoimi Przytulankami, krótki quiz znajomości misiów różnego pochodzenia a na koniec taniec ze swoim ulubieńcem. Nie zabrakło również tematycznych kolorowanek.

Dzień Pluszowego Misia to jedno ze świąt bliskich sercu każdego dziecka…dorosłego również. Każdy z nas ma w swoich wspomnieniach zabawkę, która jest dla nas wyjątkowa. Dlatego z tej okazji dorośli powinni świętować razem ze swoimi dziećmi bez skrępowania wracając wspomnieniami do beztroskich lat dzieciństwa.

Paulina Nowak