Dzien Pizzy1

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

W NASZYM PRZEDSZKOLU

pizza

Pizza - kto z nas nie lubi tego włoskiego przysmaku! Tak się składa, że pizza ma swoje święto.Dlatego 9 lutego, mimo iż obecna sytuacja w kraju nie pozwoliła nam odwiedzić żadnej pizzeri, Dzieci z naszego Przedszkola dowiedziały się skąd ta pizza tak w ogóle pochodzi. Poznały jej historię, wysłuchały ciekawostek, obejrzały film edukacyjny oraz wykonały swoją własną pizzę -

w formie papierowej, jako pracę plastyczną. Dzieci z grupy młodszej podczas zabaw z chustąanimacyjną utrwaliły kolory oraz nazwy warzyw. Dla dzieci

z grupy starszej zabawy matematyczne i tematyczne karty pracy były świetną okazją do ćwiczenia umiejętności liczenia i wykonywania prostych działań matematycznych. Na koniec dnia podczas zabaw na świeżym powietrzu Przedszkolaki stworzyły własną “Śnieżną pizzę” zostawiając ślady swoich stóp na śniegu. To był dzień pełen ciekawostek i dobrej zabawy. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.