Żegnamy Przedszkole!

20240621 095424

Jak co roku uroczystość zakończenia roku szkolnego wywołała mnóstwo emocji… Świadomość, że kolejne pokolenie Dzieci opuszcza nasze Przedszkole wkraczając w nowy etap edukacyjny napawa nas dumą ale również swego rodzaju refleksją…Refleksją na temat tego, że kolejny raz żegnamy się z grupą dzieci na zawsze. Grupą wspaniałych, mądrych i wesołych dzieci pełnych werwy i zapału do poznawania świata!

Kochani! Życzymy Wam samych wspaniałych chwil, radości poszukiwania i odnajdywania, wytrwałości podczas cennych lekcji niesionych przez porażki i satysfakcji z sukcesów!

Ostatnia wycieczka w tym gronie…

IMG 20240619 WA0007

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego Przedszkolaki ze Słonecznej Gromady wybrały się na wycieczkę. 19 czerwca pojechaliśmy do Labilandu – parku rozrywki w miejscowości Skrudzina koło Starego Sącza. Pogoda udała nam się aż za dobrze, ale mimo upalnego dnia zabawa była wspaniała! Dzieci miały do dyspozycji dmuchany zamek, basen z kulkami, tor do mini golfa a także zabawę w labiryncie w którym trzeba było popisać się wiedzą z dziedziny bajek, literatury i przyrody. Każda poprawna odpowiedź prowadziła nas we właściwym kierunku. Znalazło się również miejsce do szukania skarbów prawdziwym wyszukiwaczem metalu! Kto szukał większych wrażeń mógł skorzystać ze ścianki wspinaczkowej oraz tyrolki. Komu natomiast za bardzo dokuczał upał mógł schłodzić swoje stopy w oczku wodnym z prawdziwym wodospadem i kawałkiem plaży obok. W przerwie zabawy mieliśmy czas na grilla i lody.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”

J. Korczak

Dzień Dziecka w Słonecznej Gromadzie

20240603 112711

3 czerwca w naszym Przedszkolu obchodziliśmy święto, które dla każdego dziecka jest bardzo ważne i mocno wyczekiwane. Ten pełen radości, gwaru i śmiechu dzień spędziliśmy na naszym wspaniale wyposażonym placu zabaw, gdzie Dzieci wraz z Wychowawczyniami mogły bawić się w przyjemnym cieniu drzew. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku dla Dzieci oraz zwieńczenia dnia ulubionym przez dzieci deserem – lodami! Dzięki temu cały ten dzień oprócz wspaniałej atmosfery miał również pyszny smak!

„Przyszła wiosna do lasu, narobiła hałasu!”

20240321 095924

Wiosna już na dobre zagościła w naszych kalendarzach i jest coraz bardziej widoczna w budzącej się do życia przyrodzie. Nasze Przedszkolaki czując powiew coraz cieplejszego wiatru świętowały dziś (21 marca) powitanie wiosny. Ubrani na zielono spędzili pełen aktywności dzień sadząc przyniesione przez siebie cebulki, wykonując prace plastyczne i ozdabiając „gaik” – i w ten sposób symbolicznie witając nową porę roku. Na koniec dnia sprawdziliśmy gdzie już widać wiosnę spacerując z naszymi gaikami po terenie szkoły i przedszkola. Trzeba przyznać, że nasze Dzieci są bardzo pracowite, chętne do podejmowania różnorodnych aktywności i bardzo pomysłowe.

dino 2024517 960 720Dzień Dinozaura w naszym Przedszkolu

20240226 105340

26 stycznia obchodzimy dzień, który wśród Przedszkolaków budzi wiele emocji. Dzień Dinozaura, bo o tym mowa jest wdzięcznym tematem wielu ciekawych ćwiczeń, zadań i aktywności realizowanych w ciągu dnia.

Naszych Przedszkolaków spokojnie możemy nazwać specjalistami w dziedzinie prehistorii. Niektórzy nawet ubrali się tematycznie! Tak trudne nazwy jak alozaur czy brachiozaur nie były dla naszych Dzieci żadnym novum. Okazało się, że nie dość że znają nazwy wielu dinozaurów to jeszcze potrafią je scharakteryzować pod względem budowy ciała jak i sposobu odżywiania. Na zdjęciach w poniższej galerii można obejrzeć jak Przedszkolaki ze Słonecznej Gromady spędziły ten dzień. Zabawy ruchowo-naśladowcze, mnóstwo ćwiczeń manualnych a także odrobina edukacji przy tablicy multimedialnej.

Tego dnia nasze sale rozbrzmiewały głośnym „roarrrr!”

Zapraszamy do Niepublicznego Przedszkola w Pławnej!

W dniach od 19 lutego do 19 marca 2024r. odbywa się rekrutacja dzieci do Niepublicznego Przedszkola "Słoneczna Gromada" na rok szkolny 2024/2025.

Oferujemy:

- bezpłatny pobyt dziecka w godzinach 7. 45 do 14. 15;

- szeroki wachlarz bezpłatnych zajęć dodatkowych, takich jak: j. angielski, j. niemiecki, rytmika, taniec oraz zajęcia gimnastyczne z elementami gimnastyki korekcyjnej;

- opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,

- miłą i ciepłą atmosferę,

W celu zapisania dziecka do placówki należy pobrać z sekretariatu formularz zgłoszeniowy i we wskazanym wyżej terminie złożyć u dyrektora lub w sekretariacie.

Zapraszamy!

W związku ze zbilżającymi się Świętami Bożego Narodzenia życzymy
wszystkim naszym Przedszkolakom oraz ich Rodzicom by czas Bożego
Narodzenia był pełen ciepła, radości i wytchnienia od codziennego pędu.
Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności

w Nowym Roku życzy

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Pławnej,
Wychowawczynie
oraz Pracownicy

„Babciu! Dziadku!

W dniu Waszego święta każdy przedszkolak o Was pamięta!”

DSC 0022

Jaki jest najważniejszy dzień w artystycznym kalendarzu każdego przedszkolaka? Oczywiście Dzień Babci i Dziadka! Dzień w którym mogą okazać swoim wspaniałym babciom i dziadkom jak bardzo ich kochają i szanują.

W naszym Przedszkolu uroczystość z tej okazji odbyła się 23 stycznia. Cały dzień był pełen emocji i oczekiwania na zacnych Gości. Wszystkie Dzieci przybyły do przedszkola pięknie i elegancko ubrane. W zniecierpliwieniu oczekiwaliśmy godziny rozpoczęcia naszego świętowania. Gdy wybiła godzina „zero”, w podniosłych nastrojach zabarwionych nutą tremy Przedszkolaki rozpoczęły swój występ. Najpierw wystąpiły Maluszki pięknie recytując wiersz i śpiewając piosenkę „Życzenia dla babci i dziadka” z symbolizującymi ogrom ich miłości do dziadków czerwonymi serduszkami w rękach.