szkooola

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

EGZAMIN OŚMIOKLASISTY

cke logo 735x330

 

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

20231124 100253 

W czasie niepogody dzieci się nudzą? Nie w naszym Przedszkolu! W piątek (24 listopada) obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Każde z dzieci przybyło w ten dzień do Przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem. Czy były to tylko misie? Oj nie… otóż tego dnia w naszych murach gościliśmy również pieski, kotki a nawet pluszowe owoce, które Dzieci dumnie zaprezentowały podczas zajęć.

Przedszkolni Patrioci 

flag 1488032 960 720

Święto 11 listopada i jego uroczyste obchody zostały na stałe wpisane do naszego kalendarza. Dla każdego Polaka kochającego swój kraj jest to jedno z najważniejszych świąt w roku. Owej miłości do Ojczyzny uczymy się już od najmłodszych lat. Dzieci z naszego Przedszkola również. Wiedzą kim jest Patriota, wiedzą co to znaczy kochać i szanować swój kraj a także jak tę miłość do Ojczyzny wyrażać. Jak co roku nasze Przedszkolaki wzięły udział w obchodach Dnia Niepodległości w naszych Placówkach. Ubrani w piękne stroje – Dzieci z grupy starszej w tradycyjne stroje regionu krakowskiego natomiast Dzieci młodsze na biało/czarno – wszyscy niezwykle elegancko. Uczciliśmy ten dzień śpiewając Hymn w postawie godnej młodego patrioty a Starszaczki dodatkowo fenomenalnie zatańczyły „Jesiennego kujawiaczka”.

Piękna i Bestia - baśń o ukrytym pięknie

            Przedstawienia teatralne są jedną z ciekawszych form wprowadzania dzieci w świat sztuki. Uwrażliwiają one młodego odbiorcę  na piękno słowa, muzykę, dają radość i uczą kultury teatralnej. Wpływają również na rozwój mowy, poszerzanie słownictwa i rozwijanie wyobraźni. Dlatego po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola oraz uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w spektaklu pt. “Piękna i Bestia”. Ta ponadczasowa baśń niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie - prawdziwe piękno bywa często ukryte i chowa się znacznie głębiej niż mogłoby się wydawać a to co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Dzień Dyni

IMG 20231031 100428

W sierpniu są pomidory, we wrześniu jabłka a w październiku królową jest dynia. Dzień Dyni obchodzony 31 października to świetna okazja, by zapoznać dzieci z tym, jak bardzo wartościowe to warzywo. Tak właśnie było w naszym przedszkolu. Dzieci z obu grup zapoznały się z różnymi gatunkami dyni, opisywały ich wygląd oraz przeznaczenie. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego rozmawiały o wartościach odżywczych dyni oraz o potrawach i daniach, które można z niej wykonać. Były też zabawy ruchowe, ćwiczenia w przeliczaniu, klasyfikowaniu i segregowaniu oraz sesja zdjęciowa. Na koniec przedszkolaki z grupy starszej wykonały przepiękne dynie z pasków kolorowego papieru a dzieci z grupy młodszej dynie z kółek, utrwalając tym samym poznany kształt.

Najważniejszy dzień w życiu każdego Przedszkolaka…

 DSC 0049

20 października w naszym Przedszkolu odbyła się wspaniała uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Nasi mali, dzielni, zdolni Bohaterowie Tego Dnia stanęli na wysokości zadania występując w programie artystycznym a następnie odbierając Pasowanie na Przedszkolaka od Pana Dyrektora. Każdy Przedszkolak przejęty, pełen emocji wywołanych podniosłością chwili z szerokim uśmiechem przyjmował na swoje ramię ołówek niczym rycerz miecz a następnie prezent jaki przygotowali Rodzice dla swoich pociech na ten dzień. Promienne uśmiechy w połączeniu z eleganckimi strojami Dzieci i kolorowymi opaskami/ołówkami dały spektakularny efekt, który na długo zapadnie w naszej pamięci.

Spektakl ekologiczny “Zaczarowany las”

- żyj z przyrodą w zgodzie

IMG 20231017 WA0003

W minionym tygodniu nasze przedszkole odwiedził objazdowy teatr lalek Pinokio z Nowego Sącza ze spektaklem pt. “Zaczarowany las”. Ta bajka o tematyce ekologicznej uświadamia młodym widzom potrzebę szanowania przyrody, dbania o czystość środowiska. Głównym mottem przedstawienia było hasło “Żyj w zgodzie z przyrodą”, dlatego dzieci poznały zasady zachowania się w lesie, by nie zakłócać spokoju leśnych zwierząt.

POWITANIE JESIENI

“Tańcowała jesień, w lesie zamaszyście.

Żółte, rude i brązowe z drzew zrywała liście”.

IMG 20230922 100935

 

   W miniony piątek to właśnie słowa tej piosenki można było usłyszeć w naszym przedszkolu, ponieważ nasi podopieczni wraz ze swoimi wychowawczyniami witali nową porę roku - jesień. Dzieci ubrane w kolory jesieni z darami pól i lasów w ręku przygotowały kolorowe, kąciki tematyczne w swoich salach. Zajęcia w tym dniu nawiązywały do tematyki jesiennej. Były piosenki, wiersze, zabawy. Przedszkolaki wykazały się wiedzą na temat nowej pory roku - jej oznak, zjawisk atmosferycznych, zbiorów warzyw, owoców i grzybów. Z wielkim zaangażowaniem tworzyły kolorowe prace plastyczne a na przedszkolnym placu zabaw aktywnie szukały skarbów jesieni.

Okazja nie byle jaka, mamy dziś Dzień Przedszkolaka!

 IMG 20230920 105203

 

20 września – Dzień Przedszkolaka to obok innych jeden z najważniejszych dni w przedszkolnej karierze każdego dziecka. Patrząc na zasięg tego święta można zauważyć bardzo dużą rolę, jaką odgrywa ten etap edukacyjny w życiu człowieka i jaka jest jego popularność. To tutaj wszystko się zaczyna: pierwsze znajomości i przyjaźnie, pierwsze obowiązki, pierwsza budowana w sposób zorganizowany wiedza, a także zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa… ale nie taka zwyczajna, bo w tej zabawie ukryta nauka i ćwiczenia różnej maści.