szkooola

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

EGZAMIN OŚMIOKLASISTY

cke logo 735x330

Wycieczka do Hacjendy Alpaka

Wycieczka do Hacjendy Alpaka

Alpaka

 

We wtorek 22 czerwca Przedszkolaki wraz z Rodzicami i Wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Hacjendy Alpaka w okolicach Nowego Sącza. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień. Pierwszą atrakcją, która była dla nich niezwykłym przeżyciem to podróż autobusem, z którego podziwiały piękne okolice Beskidu Sądeckiego. Po dotarciu na miejsce Przedszkolaki zwiedziły mini zoo, gdzie miały okazję poznać różne ciekawe zwierzęta, mi. in alpaki, kangury, ostronosy, muflona, sowy, papugi. Następnie zajadały się kiełbaską z grilla przygotowaną przez właścicieli Hacjendy i skorzystały z przejażdżki na kucyku.

Dzieci zaprzyjaźniły się z alpakami, które prowadzały po terenie obiektu, karmiły trawą a nawet przytulały. Przedszkolaki korzystały również z innych atrakcji dostępnych na miejscu: plac zabaw, wieża widokowa. Ta wycieczka była doskonałą okazją do rozbudzania zainteresowań Dzieci światem przyrody, budzenia szacunku i empatii do zwierząt, rozwijania kompetencji społecznych - utrwalania norm i zasad zachowania się w miejscach publicznych, o których nasze Przedszkolaki doskonale pamiętały.

Mamy nadzieję, że dzień ten na długo zostanie w pamięci.

Marta Pietrucha

Paulina Nowak