szkooola

BIP

ava1

EDZIENNIK INSTRUKCJA

INSTRUKCJA

EDZIENNIK LOGOWANIE

vulcan

EGZAMIN OŚMIOKLASISTY

cke logo 735x330

Legenda o Smoku Wawelskim

Z KULTURĄ ZA PAN BRAT, CZYLI “LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM”

W WYKONANIU TEATRU OBJAZDOWEGO

 IMG 20210913 105245

Nowy rok szkolny zaczął się już na dobre, dlatego w naszym przedszkolu nie ma czasu na nudę. W poniedziałek 13 września Przedszkolaki ze “Słonecznej Gromady” w Pławnej obejrzały przedstawienie pt. “Legenda o Smoku Wawelskim”, które zaprezentował teatr lalek ART.CINEMA z Nowego Sącza. Mimo, że wszyscy znają historię dzielnego Skuby i smoka łakomczucha, niemałą gratką dla Dzieci była możliwość zetknięcia się z teatrem na żywo. Wiadome jest, iż teatrzyki objazdowe odgrywają ogromną rolę w rozwoju Dzieci, ponieważ przekazują wartości artystyczne i wychowawcze, łącząc je w harmonijną całość, a dynamika i metafora teatralna poruszają dziecięcą wyobraźnię.

Sceneria, kukiełki oraz efekty dźwiękowe wzbudziły w Przedszkolakach niemałe emocje a przedstawiona historia szewczyka Skuby nauczyła je, że zawsze należy wierzyć we własne możliwości. Dowodem na to, że przedstawienie bardzo podobało się Przedszkolakom były gromkie brawa.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Marta Pietrucha